Prohra Východočechů rozhodla o tom, že za suverénním obhájcem titulu postoupí do play off z druhého místa Prostějov. Hanáci měli  ještě podvečerní zápas s Kolínem k dobru, ale i v případě porážky se díky lepší vzájemné bilanci posunou před Ostravu.

PARDUBICE – NYMBURK  68:100

Nymburk se ve vyřazovací části utká s USK Praha, Prostějov narazí na Levice. Do play off vstoupí týmy Nymburka a USK v pátek a utkání začne v 18 hodin.

Pardubičtí skončí nejlépe pátí. Bez zraněných Muirheada, Žabase a Kotase neměli proti favoritovi zejména ve druhém poločase šanci a připsali si třetí prohru za sebou.

Nejlepším střelcem zápasu byl s osmnácti body nymburský Tomáš Pomikálek, jeho tým ve třetím utkání v řadě nastřílel alespoň sto bodů.

„Proti Pardubicím je to vždy těžké i ošidné, když jim chybí několik hráčů základní sestavy. Ti ostatní cítí šanci a chtějí se jí chytit, tak jako to udělali nedávno v Nymburce," uvedl kouč vítězů Ronen Ginzburg. „V první čtvrtině jsem nebyl spokojen s naší obranou, která se však ve druhé a třetí části zlepšila, a tím jsme rozhodli," dodal trenér Nymburka.

Hosté vedli v poločase 50:39, přesto měl pardubický trenér Dušan Bohunický z výkonu týmu v úvodních dvaceti minutách dobrý dojem. „V našem útoku bylo hodně pozitiv, dokázali jsme hrát z vnějšího i z vnitřního prostoru. Ve druhém poločase přišla zvýšená agresivita Nymburka, jeho hráči přitvrdili, naopak my jsme byli pasivnější a to rozhodlo," prohlásil.

Nejvíce bodů: Nelson 17, Čarnecký 14, Peterka a Bohačík po 9 – Pomikálek 18, Carter 17, Welsch 12, Benda a Rančík po 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Hošek, Kec. Fauly: 25:22. Trestné hody: 21/18 – 24/17. Trojky: 4:9.

(mal, čtk)