V úterý podepsal smlouvu se San Antonio Spurs bývalý hráč Nymburka Darius Washington. A už si zahrál dva zápasy. Nastoupil dohromady na 23 minut, nastřílel sedm bodů a jeho tým oba zápasy vyhrál. S Dwashem, jak mu v klubu říkají, jsme po podepsání smlouvy udělali rozhovor. Ze svého nového angažmá byl opravdu plný dojmů.

Jak jste strávil léto?

Měl jsem super léto. V Orlandu existuje zařízení, které vlastní bývalý hráč NBA Dee Brown. Jmenuje se to The EDGE a já jsem tam strávil velkou část léta. Pod dohledem pana Browna jsem se připravoval na následující sezónu. No a samozřejmě jsem strávil spoustu času se svým synem.

Jak vidíte svojí basketbalovou budoucnost?

Abych řekl pravdu, tak pořád nemohu uvěřit tomu, co se za poslední dobu stalo. Je to něco jako dárek od Pánaboha. Podepsal jsem smlouvu se San Antoniem a hned si zahraju první zápas sezóny proti Portlandu. Spurs jsou čtyřnásobní šampioni a pro mě je něco úžasného hrát po boku takových hvězd jako je Tim Duncan, Manu Ginobili, Tony Parker a mnoho dalších. Teď musím dál strašně moc makat, možná ještě víc než doposud, abych ukázal trenérovi, že jeho rozhodnutí nechat měv týmu bylo správné.

Dalo vám něco vaše loňské angažmá v Nymburce?

V Nymburce jsem si to moc užil a sezóna, i když necelá, mě dala strašně moc. Upřímně řeknu, že možnost jít do Nymburka pro mě byla tou nejlepší možnou věcí, jaká se mohlav loňské sezóně stát. Sezónav Nymburce mě připravila mentálně. Psychicky jsem dospěl a někam se posunul. Co se týká basketbalu, tak Nymburk dal možnost vidět basketbal ve více globálním pohledu, než na jaký jsem byl zvyklý. A nebudeme si nic zastírat – dneska bych nebyl tam, kde jsem bez pomoci nymburských trenérů a mých zkušenějších spoluhráčů.

Sledujete vůbec výsledky Nymburka v této sezóně?

No samozřejmě! Můj táta mě neustále zásobuje novinkamiz nymburského klubu a jeho výsledky. No a taky jsemv kontaktu s některými nymburskými spoluhráči. Jak jsem již říkal, vznikla tady přátelství na celý život.

Mluvil jste o přátelství, o basketbalových zkušenostech, o osamostatnění se. Na co nikdy z České republiky nezapomenete?

Bude pár věcí, které mě budou chybět. Třeba ten neuvěřitelný klid a milí lidé, kteří mě tu obklopovali. Žil jsem tady doslova a do písmene v klidu a míru. Nezapomenu na naše fanoušky, kteří uměli udělat ten největší randál, jaký je možný v nymburské hale vyrobit! Třeba nikdy nezapomenu na to, jak mě naučili řídit manuální převodovkou. Prostě se mi po tréninku schovali a já měl jenom dvě možnosti, jak se dostat těch 10 kilometrů domů – buď pěšky a nebo autems manuální převodovkou. Zvolil jsem druhou možnost, a tak se naučil řídit manuál. Nejvíc ze všeho mě bude chybět tým. Byli jsme tady jako rodina.

Darius Washington Myron

Věk: 21 let
Výška: 188 cm
Post: rozehrávač

V Nymburce odehrál 26 ligových utkání, dvě v českém poháru. V průměru hrál 23,1 minut a nastřílel 13,1 bodu na zápas.