Od 13 hodin se bude promítat v premiéře nový čtyřicetiminutový dokument o historii basketbalu v Nymburce, který vznikl ve spolupráci s Českou televizí. Následovat bude představení kádru pro novou sezonu a hráči budou v kině přítomní. Od 14:30 hodin pak proběhne společné sledování přímého přenosu utkání mistrovství světa mezi českými basketbalisty a americkými hvězdami z NBA. Vstupné je zdarma.

Dokumentární film Nymburk je Basketbal vznikl na základě scénáře dlouholetého funkcionáře a správce webu v nymburském klubu Tomáše Laše. O režii a střih se postaral zkušený sportovní režisér ČT Jan Celner, který využil i archivu na Kavčích Horách a vznikl tak velmi zajímavý dokument doplněný o postřehy bývalých hráčů Davida Špičky, Ladislava Sokolovského a současné opory Vojtěcha Hrubana. Komentář k filmu namluvil basketbalový televizní komentátor Jiří Kalemba. Film vznikl k výročí 90 let od založení klubu.
Basketbalové odpoledne v kině však bude mít hned dva vrcholy. Ten druhý nabídne jeden z nejatraktivnějších zápasů v historii české basketbalové reprezentace. Po 37 letech se jí povedlo postoupit na mistrovství světa a hned v prvním utkání v Číně vyzve hvězdné Američany. Zápas hned s pěti hráči Nymburka či českou hvězdou z NBA Tomášem Satoranským proti hráčům jako jsou Kemba Walker, Brook Lopez, Donovan Mitchell netrpělivě vyhlíží každý basketbalový fanoušek. A v Nymburce ho bude možné sledovat na velkém plátně v kině Sokol. Přijďte si společně zafandit a ještě si tak umocnit zážitek z velkého basketbalového svátku.

David Šváb