V hale v Sadské se sešly výběry přípravek ze Sadské, Českého Brodu, Říčan, Jaroměře a Ostravy. Pro mnohé hráčky to byl první turnaj a proto se často třásly nervozitou z možné chyby.

První zápas obstaraly domácí hráčky s Českým Brodem. Po velkém boji za podpory rodičů soupeře překonaly a připsaly si premiérové body. V dalším zápase se představily týmy Jaroměře a Říčan, ve kterém byly úspěšnější Středočešky. „Pak již dorazil poslední účastník z Ostravy a vyrazil nám svou výškou dech. Již v této kategorii byly některé hráčky vyšší než rodiče,“ uvedla Blanka Žánová, trenérka Sadské. Podle toho pak vypadal i průběh jejich zápasů. Přestože stejně jako ostatní většinou nedokázaly Ostravanky skórovat na první pokus, několikrát po sobě si míč doskočily a získaly body.

Zaslouženě tak zvítězily nad všemi týmy. O další pozice se pak strhnul litý boj. V konečném pořadí brala stříbro domácí Sadská, bronz Český Brod. Trenéři určili na závěr i talent turnaje, kterým se stala domácí Bára Joštová.

Mezi účastníky nedělního klání byla čtyři družstva, která se umístila na předních místech na Festivalu mládeže v Litoměřicích (Ostrava, Trutnov, Prosek, Sadská).

Zápas domácích Vosiček s Ostravou byl na první pohled zápasem Davida s Goliášem. Vysoké Moravanky vzbuzovaly respekt, ale bojovnice ve žlutém na ně doslova „vletěly“ a smetly je z palubovky 40:18. Další zápasy mezi silnou čtyřkou tak jednoznačné nebyly. Ani zápasy Sadské nebyly snadné, vždy však pro domácí se šťastným koncem. Vavříny pro vítěze tak zůstaly doma.

Celý turnaj dostal krásnou tečku v podobě návštěvy Michala Křemena z ČEZ Basketball Nymburk, který přijel předat ceny nejlepším.

Pořadí – přípravky: 1. Ostrava, 2. Sadská, 3. Český Brod, 4. Říčany, 5. Jaroměř – Josefov. Cena Karla Vrby: B. Joštová (Sadská).

Starší mini: 1. Sadská, 2. Ostrava, 3. Trutnov, 4. Prosek, 5. Zákupy. Cena Karla Vrby: Kristýna Kulová (Ostrava).