Dnešní zápas bude v pořadí šedesátým čtvrtým vzájemným zápasem. Finále ligy s tímto týmem odehrál Nymburk v posledních pěti sezonách celkem čtyřikrát.

Dalo by se s nadsázkou říci, že půjde do jisté míry o přípravu na finále. „Ne. Toto utkání je o něčem jiném. Když prohrajeme tento zápas, nemusíme být po základní části první. Když hrajete s některým týmem víckrát, tak už moc prostoru na překvapování není, je to o malých věcech, o detailech v taktice, ale ne o velkém překvapení soupeře. Vždycky ale záleží na hráčích, jak zodpovědně k zápasu přistoupí, jak budou hrát a dodržovat pokyny,“ uvedl v předzápasovém rozhovoru nymburský kouč Muli Katzurin.

Novojičínští Nymburku v posledním vzájemném zápase podlehli vysokým rozdílem a vše budou chtít svému soupeři určitě oplatit. „Víme, že Nymburk umí vyvinout takový tlak, kterému jsme v určitém období zápasu totálně podlehli. Proti tomu musíme být odolní. Nesmíme soupeři nabízet míče, nabízet jim rychlý protiútok, protože to je zbraň, kterou nás vždycky smetl,“ upozornil hostující trenér Zbyněk Choleva.

Ve Sportovním centru startuje velký mač v 18 hodin.

TOMÁŠ LAŠ