Nymburk je posílen výhrou z minulého týdne, kdy zdolal Panellinios Atény. „Mělo by nám to dodat dostatečné množství sebevědomí, abychom se s Oostende poprali,“ přeje si Muli Katzurin, nymburský trenér, který si však uvědomuje sílu soupeře. „Oostende je společně s Dynamem Moskva nejsilnější tým ve skupině. Zatím předvádí skvělé výsledky, vyhráli nad Dynamem, minulý týden porazili venku Bolognu. Je to velmi dobrý tým,“ řekl Katzurin.

Nymburský trenér je přesvědčen, že v jeho týmu panuje výborná nálada. „Všichni jsou velmi šťastní a věří sii do dalších soubojů. Na týmu to je vidět. Mužstvo odvedlo velmi dobrou práci, já jsem na něj hrdý. Vždycky, když vyhrajete takový zápas, tak se to na psychice týmu promítne,“ vrátil se kouč k týden staré výhře nad Aténami. A pochvaluje si také podporu příznivců. „Kulisu, kterou diváci vytvoří, prostě nelze přehlédnout nebo nevnímat. Všechny nás to nutí k tomu podat stoprocentní výkon a nepolevit ani vteřinu,“ uvedl trenér prvního celku Mattoni NBL.

Jeho úkolem je najíc recept na dnešní pohárový zápas. „Musíme hrát celý zápas na sto procent a maximálně se koncentrovat. Tellindus má velmi dobrou zónovou obranu, tu prorazit by mohla být ta cesta. Dalšími faktory bude naše obrana, ve které nesmíme nic vypustit a pohlídání si obraných doskoků,“ prozradil Katzurin, co by mohlo na soupeře platit.