„Vím, že to bude těžký zápas. Chtěl bych, abychom na hřiště vstoupili silní a hráli tak, abychom mohli vyhrát. Je to jenom o našem sebevědomí. V této fázi Eurocupu jsou všichni dost silní, takže jediná cesta k vítězství je věřit v to, že jste buď stejně dobří, nebo ještě lepší,“ burcuje před zápasem celý tým střední rozehrávač Nymburka Arthur Lee.

Obě mužstva své první utkání prohráli a tak půjde o první vítězství mezi nejlepší šestnáctkou Eurocupu. „Myslím, že nás čeká z pohledu individuálních hráčských kvalit jeden z nejtěžších zápasů v Eurocupu. Ankara má hodně hráčů, kteří mají až neuvěřitelnou úspěšnost střelby za tři body. Ankara je velmi dobrý tým a z našeho pohledu se bude jednat o velmi dobrou zkušenost. Pochopitelně se pokusíme vyhrát,“ slibuje nymburského trenéra Muli Katzurina.

Nymburk bude muset zlepšit svoji hru v útoku, aby mohl pomýšlet na úspěch. „Pokud chceme porovnávat výkon z minulého týdne, je nutné podotknout, že oba soupeři se dost liší. Crvena Zvezda je hodně obranný tým, ve svém středu má mladé hráče plné energie a rychlosti. Ankara je naopak týmem ofenzivním, sice jsou také rychlí, ale zaměřeni více na útok, jsou hodně závislí na střelbě za tři body. Z toho vychází jediné. Musíme zahrát perfektně v obraně, nesmíme dávat Ankaře šanci při postupném útoku a nenechat je střílet otevřené, nikým nebráněné střely. S tím také souvisí náš obranný doskok, je důležité nedávat Ankaře šanci opravit své neúspěšné střelecké pokusy. A v neposlední řadě bychom měli omezit počet ztrát,“ upozornil nymburský kormidelník.

Arthur Lee má zkušenosti s tureckým basketbalem, neboť tam začínal svoji zahraniční kariéru. „Je to liga na dobré úrovni. Jsou týmy, které si mohou dovolit opravdu dobré individuality. Hraje se tam poměrně fyzicky a tvrdě a na to musíme být připravení. Musíme být připraveni na pořádnou bitvu,“ uvedl Lee, který se na utkání moc těší.

Tomáš Laš