Ve svém třetím vystoupení v Eurocupu nestačili basketbalisté Nymburka na Španělské Bilbao, kterému podlehli 79:92, i když soupeři hodně vzdoroval.

„Utkání s Bilbaem bylo pro nás naučnou lekcí. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů španělské ligy. Tým Bilbaa je kvalitnější než náš, což každý divák mohl posoudit. Na své hráče jsem patřičně hrdý. Bojovali jsme, snažili jsme se o co nejlepší výsledek. Bilbao si může dovolit ten luxus, že může hrát rovnoměrně s jedenácti hráči. My když dojdeme na konec lavičky, máme problémy. Soupeři se atypicky dařilo ve střelbě za tři body. Takto dobře nestřílel v průběhu celé sezony. Určitě byl rozdíl mezi obranou, kterou jsme byli schopni postavit my a se kterou se Bilbao setkává každý zápas ve španělské lize. Ze zápasu se zkusíme poučit. Bilbao patří k týmům, které umějí hrát v obraně i útoku. Pro každého diváka musel být pohled na jeho hru zážitkem,“ řekl po utkání trenér Nymburka Muli Katzurin.

Samozřejmě, že po utkání tak mohl být více spokojen španělský trenér, který však nezapomněl výkon domácího Nymburka chválit. „Po dobu třiceti minut se jednalo o velmi těsný zápas. Po většinu zmíněné doby jsme vedli, ovšem nikdy jsme se nedokázali od soupeře výrazně odpoutat. Nymburk totiž hrál výborně na perimetru. Ve chvíli, kdy jsme vedli o osm či deset bodů, vyrobili jsme několik chyb za sebou a soupeř se dotáhl. V poslední čtvrtině můžeme děkovat nejen trojkám, které nám neuvěřitelně vycházely, ale také tempu, které jsme se naučili ve kvalitní španělské lize. Ta nás na Eurocup pořádně připravila. Z tohoto důvodu jsme byli schopni vyhrát o třináct bodů. Nymburk ukázal vůli po vítězství, ale my byli prostě lepší,“ řekl po zápase kouč španělského Bilbaa Txus Vidoretta.