Basketbalisté klubu Karma Basket Poděbrady prohráli už posedmé za sebou. Ve dvaačtyřicátém kole základní části Mattoni NBL nestačili na své palubovce ve sportovní hale Bios na celek Děčína. Tomu podlehli o devatenáct bodů. Do konce základní části zbývá odehrát dvě kola.

Poděbrady – Děčín 61:80

Zatímco Poděbradům uniklo play off už dříve, Děčín se ho jistě zúčastní. Vzájemný zápas těchto soupeřů rozhodl nástup hostujícího mužstva do druhého poločasu, kdy se mu podařilo dát dvě trojky a utekl domácím basketbalistům na dvouciferný bodový rozdíl.

Na hosty nestačilo ani šestadvacet Castleberryho bodů. Na straně Děčína nejlépe střílel Soukup, nejlepší hráč zápasu.

V obou týmech se také mohli předvést hráči, kteří v probíhající sezoně tolik šancí nedostávali.

Body: Castleberry 26, Harčár 15, Thomas 11, Páleník 6, Vyoral 3 – Soukup 20, Hatcher 17, Pištěcký 13, Alič 12, Novotný 11, Červenka 7. Čtvrtiny: 16:23, 21:20, 14:26, 10:11. Trojky: 18/5 – 18/7. Střelba za 2 body: 46/21 – 33/23. TH: 9/4 – 21/13. Doskoky: 26:36. Fauly: 19:15. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Karásek. Diváci: 215. Nejlepší hráč: Soukup Miroslav (Děčín).