Poděbrady – Nový Jičín 70:77

Domácí nastoupili do utkání s týmem mladíků. Kvůli zranění usedlo trio Beneš, Nuber a Horák na poděbradskou lavičku pouze v civilu. Nový Jičín šel do vedení hned v úvodu střetnutí a to si udržoval až do 29. minuty, kdy poprvé v zápase byli napřed domácí.

Druhý poločas odehrála sestava Poděbrad na jedničku s hvězdičkou. V domácím celku rotovalo pouze šest hráčů, zatímco hostující kouč Zbyněk Choleva využíval téměř všechny hráče dvanáctičlenného kádru.

Ještě čtyři minuty před koncem vedli domácí 68:64, ale poté udělali basketbalisté Nového Jičína šňůru jedenácti bodů a bylo rozhodnuto. „Gratuluji Novému Jičínu k vítězství. Kvalita hráčů je jednoznačně na straně Nového Jičína a bylo otázkou času, kdy začnou hrát. Moc nechybělo a mohli jsme být úspěšnější. Oceňuji, že tým pochopil, že musíme hrát za hranicí bojovnosti, pokud chceme myslet na úspěchy v Mattoni NBL,“ řekl po zápase domácí kouč Michal Franěk.

Body: Castleberry 22, Páleník 22, Thomas 13, Vyoral 8, Harčár 5 - Pandula 18, Šarovič 17, Muirhead 10, Pelikán 10, Šteffel 8, Walker 6, Sanders 4, Gavlák 3, Varnelis 1. Trojky: 5:6. Střelba 2b.: 42/23:44/23. Trestné hody: 13/9:16/13. Doskoky: 30:33. Fauly: 19:18. 5 chyb: 34. Stria. Rozhodčí: Galajda, Kapl, L. Lukeš. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Pelikán Rostislav. Čtvrtiny: 14:21, 23:24, 21:13, 12:19.