Stejně jako Pardubice, které vyhrály v Ostravě. Všechny tři týmy mají po dvanácti bodech, jen Nymburk hřeje ještě jeden zápas k dobru.

I proto po zápase gratuloval domácí kouč Peter Bálint svému izraelskému protějšku Ronenu Ginzburgovi nejenom k vítězství v prestižním zápase. „Gratuluji Nymburku k výhře a pravděpodobně i celkovému vítězství v nadstavbové části,“ řekl prostějovský trenér a naznačil tak, že ve zbývajících čtyřech kolech půjde jeho svěřencům už hlavně o druhé místo.

„Doufám, že s domácím trenérem mohu souhlasit. Nicméně míč je kulatý a do konce pořád zbývají čtyři zápasy, takže uvidíme až po nich,“ odvětil Ginzburg, kterému se velmi zamlouvala úroveň souboje. „Myslím si, že to byl skvělý zápas pro český basketbal. Fanoušci na něj mohou být hrdí,“ podotkl na tiskové konferenci.

„Hráli jsme proti dobrému týmu s výborným koučem na těžké palubovce. Nezačali jsme úplně dobře, ale dokázali jsme se včas zlepšit. Několikrát v průběhu zápasu jsme měli šanci Prostějovu utéct, ale to se nám nepovedlo. Přesto jsem rád, že jsme zápas zvládli,“ hodnotil střetnutí nymburský kouč Ginzburg.