Semifinálová série basketbalové Mattoni NBL mezi týmy Nymburka a pardubické Synthesie neskončila. Hosté z města perníku dokázali ve třetím vzájemném utkání zvítězit na palubovce Nymburka 86:80 a vítěz základní části vede 2:1 na zápasy.

„Výsledek zápasu je pro nás zklamáním. Pardubice šly vítězství naproti. V závěru nám došly síly. Hráli jsme netakticky jeden proti čtyřem, kdy akce končily tím, že Pardubice se zatáhly do bedny a čtyři naši hráči stáli a jeden s míčem hrál. Je jasné, že soupeř tohoto hráče pokryl, nedovolil mu skórovat a po doskoku vyrážel do rychlého protiútoku. Nedostatky jsme měli i na útočném doskoku. Když se nám první akci podařilo zastavit, přiběhli další hráči Pardubic a dostali míč tam, kam chtěli,“ hodnotil prohrané utkání nymburský hráč Radek Nečas.

Domácí příznivci očekávali, že šanci dostane Pavel Slezák, toho ale trenér Muli Katzurin na palubovku neposlal. A to ani po zranění dvou hráčů. Přitom Slezák byl v Eurocupu v základní pětce. „Já věřím v každém zápase. Škoda, že to už delší dobu nevychází….. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům za podporu na facebooku, vážím si jejich podpory a říkám, že mě to drží psychicky nad vodou,“ poděkoval fanouškům Slezák a řekl, kde Nymburk v nepovedeném zápase nejvíce tlačila bota.

„Neměli jsme k dispozici moc hráčů. Pardubice využily více hráčů než my. Ke konci měli jejich klíčoví hráči více sil. Oni si mohli během zápasu odpočinout. Dva hráči hráli čtyřicet minut a na konci bylo vidět, že už nemůžou,“ řekl nymburský basketbalista.

TOMÁŠ LAŠ