Košíkáři Nymburka učinili první krok k postupu do finále Mattoni NBL. V prvním semifinálovém souboji série hrané na tři vítězné duely porazili před svým příznivce pardubickou Synthesii 99:76.

„Myslím, že jsme hráli dobře. Abych byl upřímný, byl jsem mile překvapen kvalitou naší hry po tak dlouhé přestávce,“ uvedl po utkání nymburský kormidelník Muli Katzurin. „Všichni hráči si za výkon zaslouží pochvalu, protože hráli velice dobře. Nesmíme zapomenou, že se jedná o semifinále. Je to jeden zápas a to neznamená nic. V sobotu to bude jiný zápas,“ krotí přílišný optimismus kouč úřadujícího mistra.

„Viděli jsme zasloužené vítězství Nymburka. My jsme nebyli schopni odpovědět na jejich přechod do útoku. Valily se na nás laviny po ztrátách a náš pohyb dozadu byl ve srovnání s pohybem Nymburka dopředu o třídu horší. A to byl hlavní problém,“ řekl trenér poraženého týmu Jan Slowiak a hledal další příčiny neúspěchu. „V situacích jeden na jednoho jsme nebyli dostatečně odolní a především nájezdy z perimetru jsme prohrávali. To bude největší úkol do příštího zápasu. I když se utkání pro nás nevyvíjelo dobře, snažili jsme se ho dohrát co nejlépe.“

Nymburský Radek Nečas dal v utkání dvanáct bodů a byl čtvrtým nejlepším střelcem svého mužstva. „Pardubice proměnily hned první střelecký pokus na koš za chvíli daly trojku a dostaly se do tempa rychleji než my. Ovšem ještě v první desítce se styl hry vrátil k očekávanému průběhu, kdy jsme tempo zápasu určovali my. Poločas byl jen o dvanáct bodů, ale to bylo dáno i tím, že jsme někdy zbytečně faulovali a hosté šestky proměňovali. Možná je škoda, že jsme v závěru ztratili tak výrazné vedení. V týmu soupeře jsou Američané stěžejními hráči a ti, pokud cítí šanci vyhrát, stoupá jim sebevědomí,“ uvedl nymburský hráč.

TOMÁŠ LAŠ