„Gratuluji soupeři k výhrě, poločas jsme vydrželi hrát kontaktně. Síla Děčína, i bez opor Houšky a Mulligana, je široký kádr a vyhraní hráči,“ řekl po zápase Poděbrad jejich trenér Michal Franěk. „Vydrželi jsme poločas, poté na nás dopadla náročnost sezony a výsledek je takový, jaký je,“ krčil rameny kouč poděbradské Karmy.

„ Jsme rádi za vítěství, protože to bylo specifické utkání pro oba týmy, protože dostali příležitost hráči, kteří tolik prostoru nedostávají. O vítězství rozhodl vstup do druhého poločasu, kdy jsme trefili dvě trojky a odskočili na dvouciferný rozdíl,“ řekl Pavel Budínský, trenér Děčína.

Nymburský tým táhli tentokrát hlavně čeští hráči. „V posledních zápasech sázíme na české hráče. Doufám, že je to dočasné a v zápasech play off výkon zahraničních hráčů poroste,“ vyjádřil naději sportovní manažer Nymburka Vratislav Šístek.

„V páté minutě třetí čtvrtiny se mi bohužel současně přihlásili tři hráči o střídání a v tu chvíli jsme neudrželi s Nymburkem krok. Soupeř proměnil střely a dokázal tak odskočit na desetibodové vedení,“ popsal rozhodující okamžiky zápasu trenér Prostějova Peter Bálint.