Vítězstvím nad Prostějovem povzbuzené Poděbrady přijely do Pardubic výrazně oslabeny. Kvůli zranění sledovali utkání pouze v civilu Beneš s Horákem.

„Když jsem se před utkáním dozvěděl, že nebude hrát Pavel Beneš, zalarmoval jsem všechny smysly, neboť jsem tušil semknutí soupeře. Bohužel to ale neudělali hráči, a proto jsme se o výhru obávali až do samotného závěru. Poděbrady jsme uskákali a vítězství vydřeli. Hodně nás limitovala fakt, že se nedařilo trojkařům. Přitom pozice měli někdy více než optimální,“ uvedl po utkání domácí trenér Jan Slowiak.

O klíčové koše se postaral dlouhán v sestavě domácích Marek. Za hosty se nejvíce prosazovali Thomas, Stria a Castleberry, báječný výkon předvedl student 2. ročníku střední školy Tomáš Vyoral.

„Potvrdili jsme, že jít cestou tvrdé práce v obraně, je to správné. Můžeme se tak měřit prakticky s každým týmem v Mattoni NBL. Bohužel jsme ale neměli síly na útok Pardubic. Zejména mám na mysli šestačtyřicet doskoků soupeře, které rozhodly o tom, že byl šťastnější,“ zhodnotil střetnutí kouč Poděbrad Michal Franěk.