Nymburk - Sadská 93:58

Jinou variantu než výhru Nymburka snad nikdo v okresním derby nepřipouštěl. Zápas šel přesně podle plánu a vyhrál ho Nymburk.

Na palubovce se potvrdily papírové předpoklady. Propastný rozdíl byl v úspěšnosti střelby za dva body a také v doskocích. Jen útočných doskoků měla Sadská více, než by měla mít. Okresní rival ze Sadské přijel do Nymburka s respektem a především v prvním poločase se nedokázal přes domácí obranu prosadit. Poločasové skóre je jasným důkazem, kdo byl dirigentem koncertu.

Kouč Nymburka Muli Katzurin zapojil do rotace všechny bojeschopné hráče. Podobně si počínal Karel Forejt, který nepustil na hřiště jen Malíka. Pouze 11 minut odehrál Lyle, jenž si o poločase stěžoval na bolesti v zádech a do druhého poločasu již vůbec nenastoupil. Určité komplikace trenéru Forejtovi způsobil Šušák, když za druhý nesportovní faul musel odejít do šatny.

V průběhu celého utkání Sadská ani jednou nevedla a rozdíl ve skóre se po každé čtvrtině vždy o něco o navýšil. Jen poslední čtvrtina, v níž se z perimetru trefoval Špička, dopadla o dva body lépe pro hosty. „Myslím, že kvalitativní rozdíl byl v tomto utkání patrný,“ řekl po zápase Katzurin, jehož tým zvítězil o 35 bodů. „Nymburk nás přehrál ve všech směrech. Snažili jsme se přesvědčit hráče, aby nehráli s přílišným respektem, ale už v šatně je na hráčích vidět, že to tak není,“ tvrdí kouč poražené Sadské Karel Forejt.

Body: Beneš 20, Lee 14, Sokolovský 12, Slezák 10, Schilb 9, Nečas 8, Rančík 7, Bernard 7, Benda 4, Chán 2 - Špička 20, Mujagič 12, Stria 9, Hubálek 5, Procházka 4, Šušák 4, Lyle 2, Harrison 2. Trojky: 13/6 - 20/6. TH: 17/13 - 18/12. Doskoky: 41:24. Fauly: 21:17. TCH: 24. Nečas (Nymburk). Rozhodčí: Šedivý, Hartig, Kučera. Diváků: 777. Nejlepší hráč: Slezák. Čtvrtiny: 23:9, 25:13, 30:19, 15:17.

Špička: Trenér má nárok být na nás hodně naštvaný

V minulosti hráli David Špička a Matěj Sýkora za Nymburk. Sýkora dokonce ještě vloni. Nyní se svému bývalému týmu postavili. Zatímco David Špička patří mezi opory Sadské, Sýkora sbírá cenné minuty v nejvyšší soutěži. „Věděli jsme, že zápas bude těžký. Bohužel výsledek za nic nestojí. Dostali jsme rychtu úměrnou našemu výkonu. Chtěli jsme hrát uvolněněji, ale nesplnili jsme ani jeden z trenérových pokynů. Myslím, že má nárok být na nás hodně naštvaný,“ řekl po zápase David Špička, který odehrál nejvíce minut ze všech hráčů. Trápila ho hlavně obrana. „Obrana je základ a nám to vůbec neklapalo,“ dodal Špička, jenž dal 20 bodů.

Nespokojený byl pochopitelně i Sýkora. „Měli jsme na víc. Na soupeře jsme vůbec nestačili. Trenér nám kladl na srdce, abychom doma zanechali přílišný respekt před některými hráči, ale to se nám nepovedlo,“ tvrdil mladík v dresu Sadské. Zároveň souhlasil se svým zkušenějším spoluhráčem. „Snažíme se odpíchnout od obrany. V ní jsme ale nebyli dostatečně agresivní. Nebyli jsme včas u míče a dovolili jsme soupeři tvořit hru. Z naší špatné obrany pramenil i špatný útok,“ dodal Sýkora, který odehrál svůj 21. ligový zápas a vůbec poprvé si zahrál proti Nymburku.