Děčín se v minulé sezoně pod vedením Pavla Budínského dostal po 11 letech „na bednu“. Bronzová medaile je největším úspěchem posledních deseti let a vyvrcholením lepšících se výkonů minulých let. Čelo ligové tabulky okupuje Děčín i v této sezoně, i když v posledních kolech musí neustále odrážet nájezdy o místo horších Pardubic.

„Nejdůležitější bude, v jaké sestavě budeme moci nastoupit a jak moji hráči budou odolávat celoplošnému nátlaku, který je Nymburk schopen vyvinout. Domácí jsou trenérem nabádáni v každé minutě k maximálním obrátkám, a pokud Nymburk bude hrát celých čtyřicet minut s maximálním úsilím, bude to velice těžký zápas. Bude to obrovská škola pro hráče, kteří budou schopni nastoupit. Při absenci několika hráčů ze základní pětky, budou více minut dostávat právě ti, kteří proti Nymburku tak často nenastupují,“ uvedl před utkáním hostující trenér Pavel Budínský.

Nymburští hráči mají necelých 48 hodin na vstřebání úterní porážky od CZ Bělehrad.

„Proti Děčínu není nikdy jednoduché hrát. Bude to utkání 48 hodin po našem zápase s Crvenou Zvezdou, do té doby se musíme připravit takticky i mentálně. Musíme nabrat síly. Otázkou není, jestli to je výhoda. Proti nám mají týmy vždy speciální motivaci a jsem si jistý, že v týmu Děčína se najdou jiné individuality místo těch, které jim budou chybět,“ upozorňuje Muli Katzurin, kormidelník Nymburka.

„Klíčem k vítězství bude klasicky dobrá obrana. A také dobrá koncentrace,“ dodal izraelský kouč.

Před pár dny nahradil v děčínském týmu LaVontaye Fendersona jiný Američan, Peter Mulligan. Možná byla na vině jeho klidná povaha, protože generální manažer Lukáš Houser na adresu nového hráče řekl: „Od Petera si slibujeme to, co bohužel nedokázal naplnit LaVontay. To znamená aktivní hru na obou polovinách hřiště a větší zapojení především v útočné fázi. Já osobně od něj očekávám hlavně to, že ve vypjatých chvílích utkání bude brát odpovědnost na sebe a bude při tom úspěšný, což LaVontay bohužel ve většině případů nedokázal.“

Chválu na nového hráče pěl i kouč Budínský: „Jeho předností je vysoký herní intelektuál. Podívá se a rozumí tomu. Stačí mu to říct jednou. Je to výběrová klasa. Není takový, že když přijde písemka, všechno zapomene.“

Tomáš Laš, Petr Krejčík