Basketbalisté Nymburka se probojovali do play off evropského poháru a dnes si zahrají odvetné utkání proti polskému Turów Zhořelec, vítězi skupiny „I“.
První zápas se hrál před týdnem a skončil nerozhodně 61:61. Pro odvetu to tedy znamená, že tým, který vyhraje, postupuje mezi nejlepších šestnáct týmů.

Kdyby se opakovala remíza, tentokrát by se hrálo prodloužení.

Favoritem zápasu je Zhořelec, který v letoších jedenácti zápasech ULEBu jen dvakrát prohrál. I sázkové kanceláře favorizují Zhořelec, na jehož výhru je vypsán kurz 1,6 oproti 2,4 na Nymburk.

Divácký rekord, který padl v Pardubicích (10 460 diváků) tentokrát kvůli menší kapacitě haly nepadne, ovšem nymburští věří, že je požene za výhrou velký počet diváků, kteří překřičí ty polské. „Uděláme všechno proto, abychom v tomto utkání zvítězili a postoupili do dalšího kola. Stejně tak doufáme, že naši fanoušci udělají vše proto, aby v hledišti porazili ty Polské,“ řekl před zápasem kapitán Nymburka Ladislav Sokolovský.

Polský tým chcě jít jasně za výhrou. „Budeme hrát koncentrovaně od první do poslední minuty,“ tvrdí ostrostřelec Turówa Thomas Kelati. Vítěz postoupí mezi nejlepších 16 týmů a utká se s postupujícím z dvojice Ostende – Kyjev.

Katzurin: Moje filozofie je vyhrát každý zápas!

Plný notes poznámek musí mít určitě nymburský lodivod Muli Katzurin. „Myslím, že se po tom zápase z minulého týdne oba dva týmy znají velmi dobře,“ uznává trenér Nymburka.

Jaký očekáváte v Liberci zápas?

Určitě to bude velmi těsný zápas plný fyzické hry, takže pro fanoušky to bude určitě více než zajímavý zápas. Doufám, že je pozitivně překvapíme…

Takže věříte ve vítězství? Uvidíme tedy v Pardubicích ještě jedno kolo ULEB Cupu?

To si neodvážím říct. Moje filozofie, a to je všeobecně známé, je vyhrát každý zápas a nezáleží na tom s jak obtížným soupeřem. Přeci nejedeme do Liberce prohrát. Víme, jak probíhal první zápas, máme šanci.

Ze svého polského působení znáte polské fanoušky. Co byste poradil našim fanouškům, aby z utkání vyšli vítězně nejen na palubovce, ale i v hledišti?

O naše fanoušky strach nemám, oni si s tím poradí. Věřím, že projdou důkladnou předzápasovou přípravou. Možná je jenom poprosím, aby si připravili hlasivky, budeme totiž potřebovat, aby nás jako vždycky tlačili dopředu celý zápas! Už se na ně moc těším!

 

První utkání

Nymburk – Zhořelec 61:61

V prvním vzájemném zápase odehrály oba týmy dva odlišné poločasy. Zatímco Nymburk vedl v tom prvním už o 17 bodů, ten druhý se vydařil Polákům, kteří skóre otočili. Remízu zajistil trojkou v samém závěru kapitán Nymburka Sokolovský – nejlepší hráč utkání.

Body: Sokolovský 16, Rančík 15 – Drobnjak 14, Logan 13. Čtvrtiny: 19:12, 15:9, 12:20, 15:20.

 

 

Jak hráli ligu?

Nymburk – Pardubice 90:71

Body: Schilb Blake 14, Lee Arthur 14, Rančík Radoslav 13, Křemen Michal 11, Mack Monty 11, Benda Petr 11, Sokolovský Ladislav 7, Nečas Radek 3, Beneš Pavel 2, Chán Aleš 2, Slezák Pavel 2. Čtvrtiny: 21:14, 22:19, 24:18, 23:20.

AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec

Utkání s posledním týmem tabulky si polský tým odložil na pátek. Posledním duelem byl tedy zápas s Nymburkem.