Nymburk – Iurbentia Basket Bilbao 79:92

Utkání evropských pohárů většinou slibují souboje tvrdých obran, košů zas až tak moc nepadá. Zápas Nymburka s Bilbaem však nabídl první čtvrtinu bez většího kontaktu hráčů. Domácí si připsali pouze dva fauly, soupeř čtyři. Na palubovce se odehrál střelecký koncert, který převážně dirigovalo Bilbao. Hned po minutě vedlo 5:0 a přestože hostitelé oplatili stejnou mincí, další šnůru už Nymburk nedotáhl. Ve dvou případech se hlavně zásluhou neomylného Jagodnika dostal na minus dva body, ovšem závěr prvního dějství se odehrál v režii favorita. Skóre 22:31 zavinily mimo jiné tři trojky na straně domácích a čtyři hostujícího týmu.
Ve druhé části se Španělé brzy vzdálili na deset bodů, ale Nymburk zbraně neskládal. Dvě minuty nedovolil soupeři skórovat a jeho náskok stáhl na šest bodů. Pak sice soupeř další trojkou odskočil, nicméně Středočeši pokračovali ve zlepšeném výkonu v obraně. V sedmnácté minutě už prohrávali pouze o koš. Šestadvacet vteřin před klaksonem Sokolovský trojkou dokonce vyrovnal. Poslední slovo sice patřilo hostům, přesto za druhý kvartál zaslouží Nymburk pochvalu. Bilbao udržel „jen“ na patnácti bodech, zatímco jich zaznamenal dvaadvacet. Tedy stejně jako v první čtvrtině.

Domácí opět nezachytili nástup do liché čtvrtiny a po minutě a půl prohrávali o sedm bodů. Za stejný časový úsek však bylo zásluhou dvou trojek nymburských borců znovu srovnáno. K lítosti slušně zaplněné ČEZ Areny domácím na tři minuty zvlhl střelecký prach a soupeř toho využil na upletení osmibodové šňůry. Další nepříjemnost přinesla čtvrtá chyba do té doby nejlepšího střelce zápasu, dvacetibodového Gorana Jagodnika. Na lavičce však nemusel prožívat až tak krušné chvilky. Jeho spoluhráči se totiž semkli a dvě minuty před koncem třetího dějství snížili na rozdíl jednoho bodu. Posledních patnáct vteřin domácím hrubě nevyšlo a Bilbao nasadilo k rozhodujícímu trháku.

Na začátku čtvrté čtvrtiny hosté unikli o deset bodů. V této části hry Nymburk totálně opustilo střelecké štěstí. Pro dokumentaci předchozích slov: při jednom útoku pětkrát vystřelil a ani jednou míč do magické obroučky nepropadl. Naopak Bilbao střílelo koše s neuvěřitelnou lehkostí. Ke smůle domácích také tříbodové. V čase 33:17 už vedlo o osmnáct bodů. Střelecké trápení českého suveréna posledních let trvalo až do závěrečného klaksonu. Naopak soupeř z Pyrenejského ostrova si udržel střeleckou pohodu.

Dvě minuty před koncem hostující kouč vyslal na palubovku také odchovance východočeského basketbalu Tomáše Hampla. Ten nakoukl do Mattoni NBL v dresu pardubické Synthesie. V tu dobu vedlo Bilbao již o dvacet bodů. Závěr poněkud vypustilo a dovolilo domácím kosmeticky upravit stav.

Body: Jagodnik 21, Sokolovský 15, Schilb a Gray po 12, Lee 10, Křemen a Benda po 4, Chán 1 - Blums 25, Recker 14, Lewis 13, Seibutis a Salgado po 9, Banič 8, Guardia 5, Pasalič, Savovič a Weis po 3. Rozhodčí: Sahin (Turecko), Lopes (Portugalsko), Šulga (Ukrajina). Trojky: 13:13. Tresné hody: 16/12 - 28/21. Fauly: 21:18. Doskoky: 21:33. Diváci: 6217.