Nymburk - Pardubice 90:61

Basketbalisté Nymburka potvrdili svoji suverenitu a nad Pardubicemi jasně zvítězili. Hosté jsou soupeř, se kterým se obhájci titulu nesetkávají naposledy, za pár dní spolu oba týmy změří síly v semifinále Českého poháru, navíc je dost možné, že na sebe oba celky narazí i v úvodním kole play off. V sobotním utkání byla vyrovnaná pouze první čtvrtina, kterou pardubičtí basketbalisté prohráli pouze o dva body. Poté už se nymburská mašina rozjela naplno a díky několika bodovým šňůrám si domácí vytvořili dostatečný náskok.

„Snažil jsem se v zápase dát minuty všem hráčům. Nehrál jenom Blake Schilb, který nebyl stoprocentně fit a dal jsem mu tedy volno. Všichni odevzdali na hřišti to, co jsem od nich chtěl. Celkově jsme v zápase hráli dobře, ukázali jsme pěkné momenty a v obraně jsme odvedli dobrou práci,“ uvedl trenér Nymburka Muli Katzurin.

Pardubice předvedly sympatický výkon, ale kvalita kádrů byla na straně domácích.

„I když to možná bude znít hloupě, jsem spokojen. V prvním poločase jsme si dokázali, že můžeme hrát solidní basketbal, ale hráči Nymburka jsou zvyklý hrát tvrdou obranu. Jak jsem říkal před zápasem, pro náš další zápas, který odehrajeme s Libercem, to byla dobrá příprava,“ řekl kouč hostí Slobodan Nikolič.

Nymburk dovedl zápas k jasné výhře, navíc jeho hráči odměnili fanoušky několika povedenými akcemi.

Body: Benda 15, Lee 14, Jagodnik 13, Sokolovský 9, Gray 9, Nečas 8, Chán 7, Slezák 6, Venta 5, Tomaszek 4 - Sirvydis 18, Sanders 15, Šteffel 15, Sýkora 6, Payne 4, Grepl 3. Trojky 6:9. Trestné hody:20/12 - 20/16.Doskoky: 30:28. Fauly: 20:19. 5 chyb: 40. Šteffel David.Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Karásek. Diváci: 750. Čtvrtiny: 17:15, 26:17, 25:17, 22:12. Nejlepší hráč: Pavel Slezák.