Nymburk – Nový Jičín 74:67

Kdo zavítal do nymburského Sportovní centra, ten se určitě nenudil, byl k vidění nadprůměrný ligový basketbal s řadou skvělých zakončení na obou stranách. O přehnané emoce se, jako již tradičně v tomto ročníku starala trojice rozhodčích, která svými chybami přispívala k jiskření na palubovce.
Nymburk nezačal dobře, první koš zaznamenal až v páté minutě. Pak se rozjel, zejména díky vynikajícímu Leemu, který svůj tým celý zápas táhnul. Na Nymburk padla další deka na začátku druhé čtvrtiny, prvních šest minut prohrál o propastných čtrnáct bodů.

„Z fyzického pohledu to byl velmi dobrý zápas, všichni hráči byli velmi motivovaní. V první půlce jsme nehráli dobře, po přestávce jsme začali s agresivnější obranou a i díky tomu se zefektivnil náš útok. Zápasy s Novým Jičínem nejsou nikdy jednoduché a to je dobře,“ uvedl kouč Nymburka Muli Katzurin.

Nymburk se po přestávce skutečně rozjel a druhý Nový Jičín začal přehrávat. Hosté, kteří dorazili pouze s osmi hráči, však domácím až do konečného hvizdu byli těžkým soupeřem.

„Drželi jsme se statečně. V zápase jsme čekali na okamžik, kdy na nás Nymburk začne tlačit, a přišlo to ve třetí čtvrtině. Tam jsme to již neudrželi, docházely nám síly a měli jsme problémy s fauly. Jako tradičně nás trápil Lee, který měl dobrou střelbu,“ řekl po utkání trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva.

Body: Lee 28, Schilb 18, Gray 10, Křemen 6, Benda 5, Sokolovský 3, Tomaszek 2, Venta 2 - Šarovič 15, Reinberger 12, Walker 11, Pelikán 9, Jurečka 6, Muirhead 5, Hájek 5, Gavlák 4.
Trojky: 23/5 – 15/7. Střelba 2b.: 45/23 – 39/16. TH: 16/13 – 16/14. Doskoky: 32:33. Fauly: 17:16. TCH: 27. Schilb, 27. Muirhead . Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Kapl. Diváci: 750. Nejlepší hráč: Lee Arthur.