ČEZ Nymburk - Cedevita Zagreb 90:86 

Chorvatský soupeř byl před utkáním jasným favoritem, netajil se ani tím, že chce vyhrát a udělat tak krok do Final Four Adriatické ligy. Jenže 23. kolo nakonec skončilo přesně opačně, než si soupeř ze Zagrebu představoval. Tímto vítězstvím Nymburk oplatil Cedevitě těsnou porážku z její palubovky. Nymburk v podstatě soupeři sebral šanci na postup do Final Four, naopak sám se na ni jedenáctou výhrou v tabulce bodově dotáhl.

Na nymburské palubovce na sebe narazily dva týmy, které těží především ze hry ze střední a dlouhé vzdálenosti. Zatímco hosté nastoupili hned se dvěma nedávnými posilami, Nymburk byl stále oslaben o svou hvězdu a zraněného Pavla Pumprlu a musel oželet i účast svého nejlepšího střelce Chestera Simmons. Přesto dokázal český mistr se soupeřem držet krok.

První čtvrtinu nakonec Nymburk prohrál rozdílem pouhých dvou bodů. Když ale druhou část zápasu prohrál o sedm bodů a náskok soupeře narostl na devět, začali mít příznivci nymburského basketbalu obavy. Jenže ty byly nakonec zbytečné.

Domácí Nymburk se kolektivním výkonem vrátil do hry, když třetí čtvrtinu vyhrál o sedm bodů a snížil tak na minimum. Nakonec o jeho vítězství se rozhodovalo v závěrečné tříminutovce, kdy domácí předvedli skvělou obranu a šňůrou 9:0 si zajistili rozhodující náskok, který už nepustili.

Hlavní zásluhu na výhře měl rozehrávač Afik Nissim, který si k 19 bodům připsal čtyři asistence a šest získaných faulů. Dařilo se ale i Sokolovskému, Nečasovi či posile Christmasovi, který dal 12 bodů a doskočil 10 míčů.

Nymburk čekají v Jadranské lize poslední tři zápasy, z toho jediný doma.

Nejvíce bodů: Nissim 19, Sokolovský 17, Christmas 12, Nečas a Křemen po 10 – Draper 19, Žižič 17, Wright 16, Baždarič a Vukušič po 12. Fauly: 27:28. Pět chyb: 40. Benda, 40. Nečas – 36. Žižič. Trestné hody: 35/27 – 36/28. Trojky: 5:6. Čtvrtiny: 18:20, 21:28, 25:18, 26:20.