Basketbalisté Nymburka se vydali k druhému utkání Eurocupu na východ Evropy do Rigy, kde byl soupeřem Nymburka tamní VEF. V zápase druhého kola Eurocupu se Nymburk po slabším začátku ve druhé čtvrtině chytil a utkání díky úvodu třetí a závěru poslední čtvrtiny dokázal vyhrát o deset bodů.

VEF Riga -ČEZ Basketball Nymburk 75:85

První polovina utkání měla dvě části. V úvodní měl Nymburk velké problémy s ohrožením koše, měl nezvykle vysoký počet ztracených míčů (za první čtvrtinu šest) a nedokázal se vymanit ze zdvojování vlastní rozehrávky od půlící čáry. V tomto místě se dopustil dvou ztrát, které využili domácí k rychlému protiútoku. Trochu to připomínalo zápas s Cajasolem. Domácí hráči v obraně velice rychle přistupovali k nymburským útočníkům a pokud se povedlo rozehrávači vymanit ze sevření, neměli střelci moc času pro zakončení. Také bylo těžké dostat míč do vymezeného prostoru na Aleše Chána. Během první čtvrtiny prohrával Nymburk už 7:15 a i těch sedm bodů bylo docela utrápených. Trenér Ginzburg točil sestavou a ještě v první čtvrtině poslal na hřiště Štimace. Ten se uvedl při prvním kontaktu košem a pak pod vlastím košem výborně bránil. Čtvrtina skončila vítězstvím domácích 20:14.
Ve druhé čtvrtině Nymburk dotáhl na 23:23 a několikrát se chytil i za tři body. Zlepšil obranu a začal se solidně prosazovat v útoku jednak z několika rychlých protiútoků, také díky týmové souhře i individuálních schopností některých hráčů. Výsledkem bylo postupné přebírání iniciativy a vedení v zápase. Dostal se dokonce do vedení 38:30, které přeci jen domácí po druhém time outu o dva body snížili.

Začátek druhého poločasu si Nymburk solidně pohlídal. První útok Rigy skončil na Alešovi a Simmons kontroval za tři body. Další nymburská akce zapojila do hry Chána a Pumprlu. První odclonil nymburské křídlo. Přihrávka z perimetru přišla na čas a Pumprla se nemýlil. Stejnou situaci zastavil až faul na Pampiho a trestné hody byly úspěšné jen z poloviny. Vedení Nymburka se natáhlo na deset bodů (34:44). Pak se náskok po další trojce Simmonse zvýšil na 13 bodů a to bylo nejvyšší vedení v zápase. Domácí vytáhli obranu až pod nymburský koš a trochu mu působili potíže. „Když na nás domácí zatlačili, byly to krušné chvíle,“ ohodnotil bezprostředně po zápase Pavel Pumprla. Domácím se podařilo vyrovnat průběh hry, skóre však nikoliv. Ještě na začátku poslední desetiminutovky se domácí vzchopili a po některých nymburských chybách se dostali skoro na dostřel (63:67). Po time outu se ovšem Nymburk vrátil k dvojcifernému rozdílu. Pomohla k tomu i Lenzlyho trojka zhruba tři minuty před koncem, kterou upravoval na 66:74. Po Mikovi pečetil Aleš Chán z kratší vzdálenosti. Ve stejném pořadí i stejném bodovém rozložení padly další nymburské body. Vedení 66:81 už mu dávalo velkou naději na úspěch v zápase. Ještě minutu před koncem vedl dokonce o 15 bodů, ale pak si trochu lehkovážně nechal dát pět bodů v řadě.

Body: Janicenoks 23, Valters 13, Williams 12, Berzins 11, Bertans 8, Parakhouski a Clain po 3, Gadson 2 – Simmons 16, Nissim 15, Pumprla, Chán, Lenzly po 11, Nečas 9, Sokolovský 6, Štimac 4, Slezák 2. Střelba za 2 body: 42/18 - 45/23. Střelba za 3 body: 20/7 - 19/10. TH: 22/18:15/9. Fauly: 17:18. Doskoky: 23/10 - 29/7. Ztráty: 19:18. Zisky: 11:10. Čtvrtiny: 20:14, 12:24, 25:25, 18:22.

TOMÁŠ LAŠ