V prvním zápase semifinálové série Mattoni NBL hrané na tři vítězné zápasy hostili basketbalisté klubu ČEZ Basketball Nymburk ve svém hale ve Sportovním centru celek pardubické Synthesie. Domácí, kteří jsou favoritem celé soutěže, nezaváhali a nad svým sokem zvítězili.

Nymburk – Pardubice 99:76

Domácí basketbalisté neponechali nic náhodě a první zápas s Pardubicemi vyhráli. Sympatická byla divácká kulisa, neboť do nymburské haly přijelo i na třicet fanoušků hostí.

V úvodu zápasu byli hosté lepším týmem a byli v malém náskoku. O ten přišli už ve druhé polovině první desetiminutovky, kdy měl Nymburk několikabodovou šňůru a vedl 24:14. Do třetí čtvrtiny si domácí celek vypracoval až třicetibodový náskok, který si stále udržoval a poslední část se dohrávala už jen z povinnosti.

Nejlepším střelcem utkání byl nymburský Lewis, který dal devětadvacet bodů a několikrát potěšil oko diváka efektním zakončením.

Domácí obranu trápil Arnold, ale jen prvních šestnáct minut. Pak už nedal ani koš.

Body: Lewis 29, Ricci 16, Lenzly 13, Nečas 12, Pumprla 11, Benda 10, Křemen 5, Lee 3 – Hampton 16, Arnold 13, Pospíšil 11, Wright 11, Marek 10, Bohačík 5, Sýkora 4, Kříž 3, Peterka 2, Tóth 1. Trojky: 22/8 – 20/5. Střelba za 2 body: 40/27 – 39/21. TH: 25/21 – 25/19. Doskoky: 28:28. Fauly: 23:20. Diskvalifikační chyba: 37. Lenzly. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Karásek. Diváci: 750. Nejlepší hráč: Nečas Radek (Nymburk).