„Tak než začnu hodnotit, musím zmínit jednu situaci, na kterou jsem si vzpomněl. Už jsme se s Predragem takhle nejednou setkali. A jednou, když já jsem trénoval Nymburk a Predrag Kroměříž. Kroměříž v tom zápase vyhrála nějak o bod, nebo hodně těsně. Jen mě to tak napadlo, jak jsme si tady takhle sedli,“ odlehčil na úvod atmosféru poděbradský trenér Michal Franěk vzpomínkou na dávná léta.

Pak už ale nabral vážnou tvář a začal hodnotit utkání. „Kolínu zahráli standardně opory. Jak v obraně tak v útoku nás Kolínští jasně převyšovali. My sezonu dohráváme díky zraněním jen se zbytkem hráčů a ti už jsou také značně unaveni. Je to kolikátý zápas, co hrajeme s malým počtem hráčů,“ konstatoval kouč Poděbrad Franěk. „Bohužel výsledek, který se v Kolíně zrodil, splnil naše očekávání,“ doplnil s tím, že si je vědom, v jaké situaci se jeho svěřenci a celý tým nachází.

I kolínský kouč Benáček na velký počet zraněných poděbradských hráčů upozornil, ale spíše se věnoval hře vlastních svěřenců. „Před utkáním jsme si dali jasný cíl, a to vyhrát. Kromě toho jsme si dali ale ještě další dva cíle, a to ubránit útočný doskok soupeře a soustředit se na Kevina Thomase. Útočný doskok soupeře jsme zvládli hodně dobře. V celém zápase zaznamenaly Poděbrady jen tři. A co se týče Thomase, tak ten tedy dal skoro dvacet bodů, ale i tak Michal Hubálek odvedl dobrou práci. Byl to dnes hlavně jeho úkol a Michal dnes zahrál opravdu hodně dobře,“ pochvaloval si Predrag Benáček.

„Tyto dva faktory nás pak dovedly k celkovému vítězství a to ještě k takovému výsledku, kterým nakonec zápas skončil,“ narážel kolínský trenér na fakt, že Kolín vyhrál skoro o čtyřicet bodů 109:71.

Kolínští si kromě vysoké výhry a rekordního počtu nastřílených bodů připsali také další pěkné statistické údaje. Kromě téměř stoprocentní úspěšnosti na trestných hodech, také třeba třicet asistencí. Hned jedenáct z nich si do svých osobních statistik připsal Roman Marko.

(Tereza Hölzlová)