Nymburk B - Svitavy 84:73

„Pro obsazení tělocvičny ve škole jsme sehráli vzájemný souboj v hale COPu a několik minut trvalo, než jsme si zvykli na odlišné podmínky. Prvních pět minut vyhráli hosté 4:10, a svůj náskok si prakticky až do poločasu ubránili. Ve druhé desetiminutovce však došlo k obratu. Nervozitu jsme nechali na lavičce, zlepšili střelbu a nedopřáli jsme klidu svitavským střelcům. Výsledkem bylo třináctibodové vítězství. To nám dodalo dalších sil, hráči velmi dobře bránili, a i když se i hosté zlepšili, podařilo se nám náskok o dalších šest bodů navýšit. Hosté v poslední čtvrtině, hlavně v jejím konci, zapnuli do větších obrátek, ale dohnat náš náskok se jim nepodařilo. Zajímavostí zápasu bylo i posledních 200 sekund třetí čtvrtiny, kdy Svitavy střílely jen z čáry trestného hodu a daly 9 bodů z 10 možných, my jsme na 9 bodů spotřebovali jen 5 pokusů,“ uvedl po zápase trenér Nymburka Jiří Růžička.

„Velmi dobrým tahem v obraně se ukázala být zónová obrana, se kterou se soupeř zejména ve druhém poločase hůře vyrovnával. Celkově mělo utkání velmi dobrou úroveň, na které se podíleli všichni zúčastnění,“ vypíchl asistent trenéra Jiří Hubálek.

Body Nymburk: Valc 26, Holík 15, Hubálek 12, J. Pavlíček 11, Motejlek 7, Haffner 6, Tůma 5, Šetřivý 2 a M. Pavlíček 1.

Svitavy - Nymburk B 92:55

Jako den a noc vypadal výkon mužstva v nedělním utkání, zejména v prvním poločase. Soupeř si již zvykl na zónovou obranu, kterou navíc hrál Nymburk velmi špatně bez komunikace a nasazení. A jak to v basketbale chodí, od obrany se odvíjí i útok a ten byl také jalový. Nenašel se nikdo,kdo by na sebe byl schopen vzít zodpovědnost, spoluhráče na hřišti usměrnit a vyhecovat. Celohřišťovým presem se mužstvo trochu probudilo a druhý poločas již rozhodnutého utkání sehrálo vyrovnaně. Byla to velmi tvrdá lekce.

Body Nymburk: Haffner 16, Hubálek 14, Valc 11, Holík 10, Petřivý 2, M. Pavlíček 2.