Nymburk se s pražským mužstvem utkává v letošní sezoně potřetí, když v obou dosavadních zápasech jasně zvítězil. „ Chceme pokračovat ve vítězných utkáních a proto je naším cílem vyhrát. USK má mladý tým, složený z nadějných hráčů a doplněný dobrými Američany. Chceme utkání využít k tomu, abychom se dobře připravili na utkání s Gran Canarií, které nás čeká v úterý. Doufám, že se nám to povede a že k tomu navíc ukážeme divákům hezký basket,“ věří nymburský trenér Muli Katzurin.

Vysokoškoláci přijedou do Nymburka v oslabené sestavě, svůj kádr museli doplnit o některé mladé hráče. „Máme hodně zraněných hráčů. Mimo hru je Martin Klimeš, Martin Šťastný a Jan Maštálka a s otazníkem je start Tremaina Forda, pravděpodobnější je, že hrát nebude. Proto jsme museli doplnit tým na půl dorostenci. Podívejme se na vzniklou situaci z druhé strany. Vždycky chceme porazit Nymburk, ale na druhou stranu jsme realisti. Naší klubovou prioritou je, aby se mladí hráči dostali k co největší minutáži, zjistili jak chutná opravdový basketbal a jaká je Mattoni NBL,“ uvedl před zápasem vedoucí pražského celku Michal Šob.

USK je zatím na 7. pozici se ziskem 38 bodů. Cílem klubu je postup do play-off. „Se současnou příčkou jsme spokojeni, protože náš předsezónní cíl byl postup do play-off ze šestého nebo sedmého místa. Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že budeme po 26.kole na sedmé příčce, tak bychom to brali. Týmy pod námi ztrácí 4 body, ale my máme před sebou sérii těch nejtěžších zápasů,“ doplnil Šob.

Hosté se důkladně připravovali na hru nymburských basketbalistů a u videa rozebírali konkrétní herní situace. „Přípravu má na starosti Petr Treml, a pokud vím, využili jsme jednak poslední utkání s Nymburkem a jeden duel eurocupový. Vybíral obranné kombinace soupeře, které zastavily Nymburk a nějaké útočné kombinace Nymburka. Naší prioritou je snaha koncepčně odstraňovat chyby z minulých zápasů. Na Nymburk je to jiná příprava než na zápas třeba s Brnem, kde se daleko více řeší hra soupeře a jak na ní budeme reagovat my.

TOMÁŠ LAŠ