Po utkání nám poskytl bezprostřední dojmy z Ankary Pavel Pumprla, který odehrál velké utkání.

„Utkání se hrálo v bouřlivé atmosféře, my jsme podali bojovný výkon a přes dramatickou koncovku se šťastnějším koncem pro nás. Neřekl bych, že to byla šťastná výhra, ale zasloužená výhra, potom, co jsme dlouhou dobu vedli,“ začal hodnocení utkání Pumprla.

Čím jsme soupeře porazili?
Hráli jsme zodpovědně a plnili jsme pokyny trenéra. Dařilo se v útoku. I když obrana nebyla úplně ideální, zachránili jsme především první poločas útokem.

Jsi spokojený se svým výkonem?
Ano jsem spokojený hodně. Před utkáním jsem se těšil, že se dostanu alespoň na chvíli na palubovku. Jsem rád, že to bylo na delší dobu a že jsem se odměnil za důvěru nějakými body a snad i celkově slušným výkonem.

Jak moc teď litujete prohry s Crvenou Zvezdou?
Mrzí nás to, dva nula, by bylo něco jiného. Na druhou stranu těžko předpovídat, jak by tento zápas v případě našeho předchozího vítězství dopadl. Myslím si, že díky domácí prohře nás Turci trochu podcenili a tím jsme se dostali do zápasu. Teď musíme pokračovat ve výkonech v EC jako doposud a potvrdit toto vítězství v dalších zápasech.

Jak ses cítil v posledních minutách normální hrací doby, kdy Turci dotáhli?
Nebylo to příjemné, ale stále jsme doufali, že máme osud utkání ve svých rukou. I když to nedopadlo v normální hrací době, že v prodloužení rozhodneme. V něm jsme si dokázali soupeře v obraně pohlídat.

Rozhodlo se utkání před tím nebo v prodloužení?
Těžko říct. Báli jsme se, že budou na koni, když dohnali ten náskok, ale naštěstí jsme v prvních třech minutách nedostali koš a tím i oni znervózněli a to nám hrálo do karet.

Jak jste úspěch oslavili?
Nějak zvlášť v šatně radost byla, ale čekají nás další zápasy, ale každý bude rád za chvíli odpočinku před dlouhou cestou a dalšími zápasy.

TOMÁŠ LAŠ