BC Kolín - Nymburk 78:86

Celé tři čtvrtiny se úřadující mistr republiky v Kolíně trápil. Oba týmy spoléhaly na agresivní obranu, a tak bylo těžké se prosadit, ale více to svědčilo Kolínu. Ten si už v první části hry vypracoval osmibodový náskok a ve vedení se držel nakonec více jak půl hodiny hry. Až po jednatřiceti minutách se nymburští poprvé v zápase dostali do vedení.

Chvíli se o něj s Kolínem ještě přetahovali, když Pavlík a Marko úspěšně zasadili trojkové pokusy, ale v posledních čtyřech minutách hry se Nymburk díky šňůře devíti bodů jasně ujal vedení a už jej nepustil. Na kolínské palubovce vyhrál o osm bodů.

„Jsem na své hráče hrdý. Byl to náš třetí zápas v pěti dnech, což se pomalu blíží k vytíženosti v NBA. My jsme v první polovině zápasu měli velké problémy a to především s fauly. Kolín měl díky tomu možnost jednadvacetkrát postavit se na čáru trestného hodu. V druhé půlce jsme ale zlepšili obranu, Kolín jsme zastavili a v závěru utkání vybojovali vítězství,“ zhodnotil utkání nymburský kouč Muli Katzurin.

Trenér Kolína Predrag Benáček nabádal své hráče, že pokud chtějí Nymburk na výhře ohrozit, musí držet koncentraci po celých čtyřicet minut. „Ale nepovedlo se nám to. Vydrželi jsme jen třicet pět minut, v těch pěti posledních jsme koncentraci ztratili. Navíc jsme měli malou rotaci hráčů, protože se některým našim hráčům dnes nedařilo. A pokud chce někdo proti Nymburku uspět, musí mít aspoň osm hráčů s maximálním výkonem, a to my dnes také neměli,“ konstatoval po zápase Benáček.

Nymburk dohrával bez dvou opor Lenzlyho a Ricciho, ale díky kvalitě jejich lavičky to na jejich hře nebylo znát.

Body: Jones 18, Smith 17, Machač 16, Pavlík 12, Platt 10, Marko 5 - Benda 19, Sokolovský 14, Lee 13, Lewis 11, Slezák 10, Křemen 7, Nečas 5, Lenzly 3, Ricci 2. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Kučera. Střelba za 2 body: 36/14:43/23. TH: 30/26:28/22. Trojky: 22/8:22/6. Fauly: 24:27. Čtvrtiny: 21:13, 24:28, 14:15, 19:30. Diváci: 610. Nejlepší hráč: Petr Benda (Nymburk).

(Tereza Hölzlová)