Basketbalisty Poděbrad povede po zbytek sezony poděbradský rodák a zároveň bývalý asistent týmu Tomáš Hercik.

„Mužstvo potřebovalo nějaký nový impuls, proto se vedení klubu rozhodlo obsadit Tomáše Hercika do role nového kouče. Dosavadní trenér Stanislav Petr dál zůstává u týmu v roli asistenta,“ řekl jeden z majitelů klubu Pavel Janeček.

K překvapivé změně na trenérském postu sáhlo vedení Poděbrad díky špatným výsledkům basketbalistů Karmy v posledních domácích zápasech, kdy mužstvo ztratilo důležité body v boji o play off.

„Výsledky nebyly optimální, ale Petrovi nevyčítáme nic špatného. Chce působit u týmu dál a myslím, že v roli asistenta se budou s Tomášem výborně doplňovat. Stanislav Petr má vynikající lidské vlastnosti,“ uvedl manažer poděbradských basketbalistů Miroslav Paskovský.

Hercik je na roli hlavního trenéra připraven, což ukázalo středeční utkání proti Ostravě, ve kterém si tuto roli mohl vyzkoušet.

„Vedení rozhodlo a my to respektujeme. Hned v sobotu nás čeká veledůležité utkání na půdě nováčka z Opavy. Tento zápas pro nás bude stěžejní i vzhledem k tomu, že ze zbývajících šesti utkání odehrajeme pouze jedno na vlastní palubovce. Rádi bychom ještě promluvili do bojů o play off, i když víme, že naše situace není jednoduchá,“ povídal nový kouč Tomáš Hercik.