BC Kolín – Poděbrady 109:71

Poděbrady otevřely skóre utkání smečí Harčára, ale bylo to pro ně poprvé a naposledy, co v tomto utkání vedly. Kolín záhy vyrovnal a celý zápas držel pod svou taktovkou. Pomalu a jistě navyšoval svůj náskok. V polovině třetí čtvrtiny měli Kolínští po trojkách Hubálka a Marka už více jak dvojnásobek bodů co soupeř - 69:34. Zkrátka dařilo se. Poděbrady, které v poslední době trpí velkou marodkou dohrávají sezonu s malým množstvím hráčů, nakonec odjeli z Kolína s pěkným debaklem. Kolín je přejel o třicet osm bodů a nasázel jim sto devět bodů.

Domácí borci se tedy v posledním domácím zápase základní části předvedli svému publiku na jedničku. A diváci jejich výhru, stejně jako řadu pěkných akcí, odměnili potleskem.

Třeba když Roderick Platt po skvělé Pavlíkově nahrávce zasmečoval. Nebo když Stanislav Zuzák obloukem našel pod košem Jiřího Jelínka, který ve vzduchu míč usměrnil do koše. Podobně se blýskli ale i další. Honza Pavlík přijal nahrávku od Zuzáka po obětavém zisku, proběhl pod košem a rychle předal na trojkovou čáru Terrymu Smithovi, který se z perimetru nemýlil.

Do zápasu naskočili také dva nejméně vytěžovaní hráči Kolína - Pavel Hemmy a Jakub Němeček. A oba se zapsali do střelecké listiny. Kolínský odchovanec Němeček slavil hned pět bodů a Hemmy dva. Dal je ale ve složité situaci. Kolínu chyběla do konce útoku pouhá vteřina. Marko rozehrával zpod koše a Hemmy byl ve vymezeném území připraven a se zvukem sirén skóroval.

Kolín si díky vítězství nad Poděbrady stále drží naději na celkové šesté místo tabulky a má ho již ve svých rukách. Když v posledním utkání porazí Ostravu, je šestý. V případě prohry budou o umístění Kolína rozhodovat výsledky z posledních utkání Opavy a USK Praha.

Body: Platt 19, Smith 19, Zuzák 16, Marko 12, Machač 10, Jelínek 10, Hubálek 9, Pavlík 7, Němeček 5, Hemmy 2 - Thomas 19, Páleník 15, Castleberry 13, Harčár 9, Kučera 6, Vyoral 4, Petrovic 3, Sýkora 2. Rozhodčí: Kurz, Matějek, Baloun. Trojky: 28/12:17/6. TH: 16/13:16/13. Fauly: 23:18. Diváků: 590. Čtvrtiny: 27:18, 24:14, 26:13, 32:26. Nejlepší hráč: Michal Hubálek (Kolín).

(Tereza Hölzlová)