Jaký byl váš první týden v Nymburce?
Bylo to fajn, trénovali jsme tvrdě, snažili jsme se co nejlépe poznat. Myslím, že se každým dnem pomalu zlepšujeme a až přijdou hráči z reprezentace, tak budeme zase o kus lepší.

Co byste řekl o trenérském duu?
Jsou šílený!! (velký smích – trenér Ginzburg právě procházel kolem). Teď vážně, jsou super. Chtějí po nás opravdu rychlý basket, takže hodně běháme a je to fyzicky náročné. Ještě že máme Abého (Jiří Šmíd – fyzioterapeut), který se postará o naše bolavá těla.

Můžete srovnat přípravu s loňskou sezonou v Rize?
To bohužel nejde, do Rigy jsem přišel až v průběhu sezony a tedy neabsolvoval jsem předsezonní přípravu. Loni jsem začal ve Španělsku a pokud to srovnám se zkušeností tam, tak tady trávíme mnohem více času na palubovce. Myslím, že se tak lépe poznáváme.

Jak se jeví vaši týmoví kolegové?
Je s nima obrovská sranda (Šutys, Soky), zatím se to jeví tak, že budeme dobrá parta a to je dobře.

Už jste měl šanci poznat svoje okolí kde bydlíte?
Měl jsem šanci poznat poděbradský Penny market a nymburský Kaufland a také restauraci u Septima, ale na více zatím nebyl čas.

Co jídlo? Vyhovuje vám tady?
Musím říct, že ano. V Septimovi velmi dobře vaří, tam mi chutná… Teď mě napadá, jestli by mě neměli platit, vždyť já o nich pořád vyprávím a dělám jim reklamu (smích). Většinou si dávám nějaké saláty a těstoviny. Taky jsem byl v Praze a tam jsem si dal lasagne.

Už se vám povedlo překonat počáteční obavy z řízení auta s manuální převodovkou?
Jo. Dneska jsem přijel sám na trénink a nemusel jsem nikomu říkat o odvoz. Sice mi to jednou chcíplo na kruháku (smích) a udělal jsem tam trochu zmatku, ale ostatní řidiči byli tolerantní. Musím říct, že počáteční obavy už jsou ty tam.

A už jste potkal české policisty?
Zatím ne. Já je nepotřebuji potkat (smích) a doufám, že je ani nepotkám.

Jaké máte plány na svůj druhý týden v Nymburce?
Zatím jenom basketbalové, od toho tu jsem. Možná, pokud bude nějaká volná chvíle, tak si zajedu do Prahy do kina.

Tomáš Laš