BK Příbor – Nymburk 66:41

O výkonu a hře se nedá ze strany hostujícího družstva vůbec hovořit. Hlavně první poločas hrály nymburské hráčky ve všech činnostech špatně. Až druhý poločas přinesl mírné zlepšení, ale výsledek to nijak neovlivnilo.

Body Nymburka: Kührová 9, Mýtová 7, Myšková 6, Havlíková, Kraftová a Křížková po 5, Novotná 4. Čtvrtiny: 20:8, 23:12, 7:9, 16:12.

SK UK Olomouc – Nymburk 68:53

Škoda první části hry pro Nymburk, kdy si domácí basketbalistky vypracovaly rozhodující náskok. Ale i tak hostující hráčky dokázaly dvakrát snížit pasivní rozdíl skóre na pět resp. čtyři body. Ovšem v zápase dělaly mnoho nevynucených chyb. Šest hráček nebylo schopno udržet tempo hry a koncentraci. Ale tentokrát se za svůj výkon stydět nemusí. Jedná se o hráčky, které v tomto utkání bodovaly a k nim patří ještě K. Kraftová.

„Bohužel je jasně vidět, že dva a pro většinu jen jeden trénink v týdnu je hodně málo. Obzvlášť když se hráčky ve větším počtu sejdou až před zápasem a sehrávají se až o samotném utkání. Bohužel, ale s tímto faktem nejde udělat nic. I tak je s podivem, že družstvo dokázalo již vyhrát čtyři utkání a v dalších některé své soupeře velmi kvalitně potrápit,“ lamentoval po utkání nymburský trenér Miroslav Růžička.

Body Nymburka: Mýtová 14, Novotná 12, Kührová a Myšková po 10, Křížková 7. Čtvrtiny: 26:12, 14:15, 15:17, 13:9.

Tomáš Laš