Basketbalisty v nejvyšší soutěži čekají dnes zápasy devátého kola. Pozornost příznivců košíkové v okrese se bude upírat do Nymburka, kde obhájce trofeje hostí celek Sadské. Zápas ve Sportovním centru začne v 18 hodin.

„V současné chvíli se musíme maximálně soustředit na zlepšování naší hry. Je jedno, jestli hrajeme s týmem, který je papírově slabý nebo naopak silný. Naším cílem je odehrát každý zápas lépe než ten předchozí,“ řekl před derby nymburský trenér Muli Katzurin. „Utkání bude určitě zajímavé, protože mezi sebou hrají sousedé a takové derby bývá vždy zajímavé,“ dodal Katzurin.

V Sadské mají jasno, že je nečeká snadný soupeř. „Bude to pro nás těžké. Nymburk se po počátečních rozpacích zkonsolidoval. Čekal jsem to,“ přiznal Karel Forejt, kouč Sadské.

V dresu hostí se představíi dva odchovanci Nymburka – Matěj Sýkora a Michal Hubálek. Zejména druhému jmenovanému se v poslední době daří. „Je pravda, že poslední zápasy mě zastihly v dobré formě. Do každého zápasu jdu na sto procent, ale toto utkání bude specifické tím, že hraji proti svému domovskému klubu. A i proto bych chtěl podat co nejlepší výkon,“ přeje si Hubálek.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Nymburk odehrál se Sadskou celkem šest zápasů. Všechny vyhráli nymburští basketbalisté a rozdíl ve skóre je 224 bodů (620:376). Pouze v jednom utkání byl rozdíl menší než 30 bodů. Rekordní výhry si Nymburk připsal v sezoně 2005/06 – 117:63 a 115:65.