Chrudim - Nymburk B 79:91

V prvním poločase se hrála bezstarostná útočná košíková, nymburští hráči nebyli schopni ubránit 2 hráče soupeře (Kameníka a Bubeníka). Ti dali 2/3 bodů Chrudimi. Po důrazném pohovoru o přestávce se hostující obrana rapidně zlepšila. Havlíkovi se dařila obrana na Kameníka a ostatním na Bubeníka, Nymburk získal převahu a šel do trháku o čtrnáct bodů a tento rozdíl se mu podařilo udržet do konce utkání. „Dá se říci, že jsme byli daleko basketbalovější, domácí to nahrazovali bojovností a důsledným hraním 1 na 1, což nám hlavně v první půli dělalo potíže. Pochvalu zaslouží již zmíněný Havlík za obranu, v útoku se dařilo Němečkovi, Hubálkovi, J. Pavlíčkovi a Motejlkovi.

Body Nymburka: Němeček 29, Hubálek 17, Pavlíček 13, Holík 14, Motejlek 12, Valc 6. Čtvrtiny: 22:26 24:21 22:30 11:14.

Poděbrady B - Nymburk B 67:69

Vyhecované utkání, jak už to v polabském derby bývá. Hosté ve druhé čtvrtině o 6 bodů odskočili, ale třetí část patřila domácím Poděbradům. Přispěla k tomu i jejich zónová obrana, na kterou hrál Nymburk dost netakticky. „Snažili jsme se odstřelovat koš domácích jenom tříbodovými pokusy a ještě k tomu po krátkém časovém úseku. Střelba nebyla úspěšná a domácí toho využili k několika protiútokům. Závěrečnou čtvrtinu jsme hráli daleko taktičtěji, šli jsme do vedení o 6 bodů a zdálo se být rozhodnuto. Ale hraním na jistotu jsme ztratili v posledních 2 minutách glanc. Nechávali jsme zakončení až na poslední vteřinu, nedařilo se úspěšně zakončovat a soupeř vyrovnal,“ hodnotil závěr střetnutí hostující kouč Jiří Růžička.

Dvě vteřiny před koncem se domácí dopustili osobní chyby, Holík chladnokrevně trestné hody proměnil, a tím získala nymburská rezerva vítězství. „Chtěl bych družstvo pochválit za kolektivní výkon, hráli jak hráči na hřišti, tak i ty na lavičce, bylo to perfektní,“ dodal Růžička.

„Měli jsme vyhrát, protože máme o hodně zkušenější hráče. Bohužel rozhodly individuální chyby. V závěru se i díky štěstí radoval náš soupeř,“ řekl po utkání kouč Poděbrad Viktor Šefl.

Nejvíce bodů: Vašíček 20, Paskovský 11, Krejčí 10 - Němeček 19, Valc 14, Hubálek 11, J. Pavlíček 10. Čtvrtiny: 17:17 8:14 28:20 14:18.

Poděbrady B – Jičín 72:87

„V sobotním utkání nás Jičín jednoznačně přehrál. Hosté se na nás skvěle připravili a vyhráli naprosto zaslouženě. My jsme na ně po celé utkání nedokázali najít recept,“ vyprávěl poděbradský trenér Šefl.

Nejvíce bodů Poděbrad: Vašíček 19, Uhlíř 12, Krejčí 11.