Nymburk navázal na jednoznačné vítězství v Opavě a ukázal, že před startem další fáze Eurocupu je dobře naladěn. „Vyhráli jsme díky první půli, ve druhém poločase se vytratilo nadšení a touha po výhře. Kouč Hummel odvádí v Ostravě velmi dobrou práci. Jsem vždycky velmi rád, když vidím, jak dostávají příležitost mladí hráči,“ pochválil po utkání domácího trenéra kouč Nymburka Muli Katzurin.

Jeho protějšek byl spokojen pouze s druhým poločasem. „V prvním poločase měli hráči veliký respekt a nervozitu z hráčů Nymburka. Druhá polovina byla z naší strany přijatelná a oproti takto silnému soupeři jsme předvedli celkem dobrý výkon,“ řekl ostravský lodivod Zdeněk Hummel.

Poděbrady ukázaly, že ještě nevzdaly boj o první osmičku a proti favoritovi se vytáhly. „Je to veliký úspěch, který musí ocenit všichni fanoušci. Věřím, že naše forma je na vzestupu,“ uvedl šťastný kouč Poděbrad Michal Franěk.

Domácí hráči nepustili za celé utkání Prostějov do vedení a připsali si důležité sedmé letošní vítězství. „Nasazení a bojovnost rozhodla. Začali jsme špatně, už ve 3. zápase za sebou, soupeř se chytl lehkými střelami. Padesátiprocentní úspěšnost trojek se málokdy vidí, ovšem Poděbrady to dokázaly. Dělá nám problémy hra pod košem, především Castleberry. Je to dáno absencí Chána, který je naše jednička. Výborný výkon soupeře,“ chválil poděbradské basketbalisty hostující kouč Peter Bálint.