V jeho dresu se do Nymburka vrátí Radoslav Rančík, který v Nymburce působil. „Nevím, jestli je to zrovna osud, ale v každém případě jsem rád, že se do Nymburka vrátím, i když je to jen na jeden zápas. Přináší mi to spoustu pěkných vzpomínek a to mám rád. Těším se pochopitelně na všechny lidi, které znám a na atmosféru, která k Nymburku patří,“ řekl před důležitým zápase bývalý hráč Nymburka.

Mariupol vyrazil do basketbalové Evropy v sezoně 2002/03 v poháru Challenge Cup a v následujícím roce pak tým prohrál až v osmifinále poháru FIBA Europe League. Ve stejném poháru se v následujících třech letech dokázal Mariupol vždy probojovat ze základní skupiny, přičemž nejvyššího úspěchu dosáhl v sezoně 2006/07, kdy prohrál s Gironou až ve finále 72:79. Od následující sezony Azovmash startuje v Eurocupu. Největšího úspěchu v něm dosáhl postupem do fáze TOP16 ve druhém roce svého působení.

A jaké má cíle letos? „Spousta lidí se mě na tuhle otázku ptá a já na to musím odpovědět vždy stejně, protože moje filozofie je také stále stejná. Chceme vyhrát co nejvíce zápasů a mířit jen na ty nejvyšší cíle. Proč bychom jinak dělali nějaký sport,“ uvedl Rančík, který se nechce pouštět do srovnání Nymburka z minulé a letošní sezony. „Zatím je těžké cokoliv hodnotit, je to příliš brzy. Forma i hráči zrají jako víno, proto bych se ještě do nějakého srovnání nepouštěl,“ řekl basketbalista ukrajinského mužstva.

Tomáš Laš