„Porazit tak vynikající tým s tak vynikajícím koučem je výborný zážitek. Přál bych ho každému. Po většinu zápasu jsme hráli velice dobře, udělali jsme všechno, tak jsme chtěli. Je pochopitelné, že pokud hrajete proti tak silnému týmu, máte chvíle, kdy jste nahoře a kdy jste dole. Měli jsme trochu problémy ve vnitřním prostoru. To jsme tušili už před zápasem. Snažili jsme se tyto problémy pokrýt, nicméně v některých chvílích jsme za to zaplatili,“ uvedl k utkání kouč Ginzburg.

Zato hostující trenér moc mluvný nebyl. „Gratuluji Nymburku k vítězství. Není nic speciálního, co bych mohl po zápase dodat. Měli jsme šanci, ale prostě jsme si jí nevzali,“ hlesl na pozápasové tiskovce Aleksandar Džikić a odešel z místnosti.

Obrovskou radost měli pochopitelně i samotní hráči. Ti mají v posledních týdnech pořádně nabitý kalendář. Ale únava? „Když se vyhrává, je únavy vždycky méně. Proto pojďme vyhrávat, ať jsme méně unavení,“ smál se Pavel Pumprla. „Většinu zápasu jsme vedli, ale nikdy jsme se nedokázali trhnout přes deset bodů. Vždy, když jsme se tomu přiblížili, dokázali se vrátit do hry hodně zvýšenou agresivitou a v jedné chvíli zónovou obranou,“ řekl Pumprla.

Tomáš Laš