USK Praha – Nymburk 77:84

USK, který měl už z předchozího kola jistou účast ve skupině A1 pro nadstavbovou část, vyhrál nad obhájcem titulu první poločase o jeden bod. Do vedení se Pražané dostali i v úvodu poslední čtvrtiny. Hosté otočili, ale po Votroubkově trojce na konci 39. minuty byl mezi oběma týmy rozdíl pouze tři body. Vzápětí však odpověděl svou pátou trojkou v zápase Sokolovský a díky trestným hostům Abramse a Lawrence dovedl favorit utkání do vítězného konce.

„Jsem tu už pět let a tohle bylo nejblíže. Udrželi jsme s nimi nejdéle vyrovnaný stav, kdy jsme sahali po výhře. Oni vědí jak hrát a ukázali své kvality, když to nejvíce potřebovali,“ uvedl kouč USK Ken Scalabroni.

Účastník VTB ligy a osmifinalista Evropského poháru ULEB tak zaznamenal už dvacáté osmé vítězství z uplynulých devětadvaceti zápasů. „Věděli jsme, že to bude těžké, zvláště bez několika našich opor. Znovu vyhrálo více zkušeností. Když hrajete spoustu utkání v řadě, musíte počítat se zápasem, jako je tento,“ řekl trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

Body: Sedmák 28, Šotnar 14, Votroubek 14 – Sokolovský 23, Naymick 19, Abrams 18, Křemen 11, Lenzly 6, Nečas 3, Lawrence 2, Palyza 2. Trojky: 26/11 – 30/12. TH: 13/6 – 22/16. Čtvrtiny: 16:16, 20:19, 17:23, 24:26.