Jsou mezi šestnácti nejlepšími v Eurocupu a už po dvou kolech skupiny Last 16 mohou pomýšlet na postup mezi nejlepších osm celků této soutěže. Košíkáři Nymburka jsou opravdu k nezastavení, na své palubovce porazili francouzský Gravelines. První výhru si na své konto připsali v zápase s Rigou.

Nymburk – Gravelines 79:62

Domácí jakoby nabírali v první čtvrtině síly z náročného programu. Za prvních deset minut dali pouhých deset bodů a soupeře nechali odskočit. Navíc nedali ani jedinou trojku. Jejich hra nepůsobila dobrým dojmem. To se ale postupně měnilo, hlavně díky omezeným ztrátám a doskoku. Český šampion skóre nejen vyrovnal, ale dostal se také o krok před svého rivala.

Pro vítězství několikanásobného českého mistra byla rozhodující třetí čtvrtina. Do ní vlétli domácí jako uragán. A byl to hlavně Chester Simmons, který zvedl a držel nymburský prapor. Jeho třináct bodů v této části hry bylo jako dar z nebes. Pomohlo mu hned několik úspěšných trojkových pokusů.

Ale Simmons na to nebyl sám. K dobrému výkonu strhl i ostatní, a Nymburk byl rázem pánem situace. Jeho náskok narostl až na jednadvacet bodů.

Na svá nedávná slova si musel několikrát v utkání vzpomenout Pavel Pumprla. Ten hovořil po nedělním utkání o tom, že když se vyhrává, odchází únava rychleji. „Tak pojďme a vyhrávejme,“ nabádal spoluhráče hráč s číslem 6. A byl to právě Pumprla, který dřel, bojoval, doskakoval a občas i skóroval. A výrazně se tak přičinil o sedmnáctou výhru Nymburka v řadě.

Nejvíce bodů: Simmons 25, Lenzly 11, Benda 10, Pumprla 8 – Edwards 16, Johnson 11, Jomby 10, Albicy 8. Rozhodčí: Lamonica (It.), Šemmeš (Izr.), Maričič (Srb.). Fauly: 15:16. TH: 5/3 – 14/10. Trojky: 11:6. Čtvrtiny: 10:17, 21:11, 31:17, 17:17.