Nymburští basketbalisté zvítězili v 24. ligovém kole v Pardubicích 85:63. Obhájci titulu, kteří dosud prohráli jen jednou, tak dál s převahou vedou tabulku, Pardubice jsou třetí.

Pardubice – Nymburk 63:85

Pardubice do utkání vtrhly jako velká voda a po šesti minutách vedly 10:4. Pak ale nymburský trenér Ronen Ginzburg poslal na hřiště Abramse s Naymickem a hra Středočechů rázem dostala jiný obraz. Šest vteřin před koncem první čtvrtiny se hosté zásluhou Abramsových šestek dostali do vedení.

Rovněž ve druhé čtvrtině byl Nymburk při chuti, a proto po první půli vedl o deset bodů. Ve třetím dějství se domácí dvakrát dostali na rozdíl tří bodů, ovšem k jejich smůle mistr začal trefovat trojky. V poslední části ještě vedení dvojnásobně navýšil.

V pravý čas se totiž začali trefovat Abrams s Wilsonem a náskok favorita rázem opět vystoupal na dvouciferný rozdíl. V poslední čtvrtině už hosté kontrolovali hru, a když se pardubickým hráčům vytratila střelecká úspěšnost, dovedl Nymburk utkání k výraznému vítězství.

„Nymburk vyhrál zaslouženě. Po většinu utkání byl lepším týmem. Byl silnější a důraznější v soubojích a poměrně jednoznačně nás přeskákal. Především náš útočný doskok nebyl tak agresivní, jak měl být,“ uvedl pardubický kouč Jan Slowiak.

„Jsem na tým hrdý, že to zvládl. Pardubice hrály dobře, ale my jsme byli silní pod košem,“ řekl po dalším vítězném střetnutí nymburský kormidelník Ronen Ginzburg.

Body: Arnold 18, Peterka 13, Muirhead 10, Hampton 7, Kotas 6, Pospíšil 6, Čarnecký 2, Peterka 1 – Naymick 19, Abrams 18, Lenzly 11, Wilson 11, Palyza 8, Benda 6, Sokolovský 6, Pumprla 4, Vyoral 2. Trojky: 14/3 – 19/5. Střelba za 2 body: 46/21 – 44/31. TH: 17/12 – 10/8. Doskoky: 20:38. Fauly: 14:12. Rozhodčí: Lukeš, Znamínko, Kapl. Čtvrtiny: 16:18, 14:22, 19:20, 14:25.