To nejlepší, co český basketbal nabízí. To je každoroční All star game. Pořádání letošního ročníku připadlo na prvoligový Chomutov.

V utkání hvězd, jak se v češtině o zápase mluví, se představí téměř kompletní sestava Nymburka. „Jedou tam všichni, kromě Slezáka a Chána. Zahraniční výběr má na starosti nymburský trenér Muli Katzurin a jede dokonce i náš klubový masér,“ řekl manažer nymburského klubu Vratislav Šístek. V základní sestavě výběru České republiky se představí Petr Benda, který dostal od diváků nejvíce hlasů ze všech. Dále bude hrát jeho spoluhráč Radek Nečas a Ladislav Sokolovský. Dalšími do party jsou ostravský rozehrávač Stehlík a děčínské křídlo Kraus.

Ve výběru zahraničních hráčů nebudou chybět Nymburáci Radoslav Rančík a Blake Schilb. Doplní je Williams z Pardubic, Chapman z Nového Jičína a na rozehrávce bude Mitchell z Ostravy.

Tradičně nebudou chybět ani doprovodné soutěže. Zatímco v soutěži smečařů bude Nymburk chybět (vloni vyhrál Pavel Englický z Nymburka), o krále trojkařů bude soutěžit Rančík, Schilb a Sokolovský.

Utkání hvězd se hraje už po třinácté. V minulosti hrál vždy východ proti západu. Od roku 2003 hraje výběr ČR proti zahraničním hráčům. Poslední utkání v Děčíně vyhráli čeští hráči 123:121.

Letošní zápas se hraje v chomutovské hale od 15 hodin.

 

Sestavy

Výběr ČR
Základní pětka: Stehlík (Ostrava), Kraus (Děčín), Sokolovský, Benda, Nečas (všichni Nymburk).
Náhradníci: Vrubl (Brno), Beneš, Křemen (oba Nbk), Miloš, J. Houška (oba Děčín), Pospíšil (Ostrava).
Trenéři: Choleva, Budínský.

Zahraniční hráči
Základní pětka: Sanders (Pardubice), Chapman (N. Jičín), Schilb, Rančík (oba Nbk), Williams (Pardubice).
Náhradníci: Lee, Mack (oba Nbk), Thomas (Ústí), Phillips (Pardubice), Savanovič, Bojič (oba Prostějov), Platt (USK Praha).
Trenéři: Katzurin, Marko.

 

 

Dovednostní soutěže

Trojky: Sokolovský, Miloš, Votroubek – Rančík, Schilb, Tomas.
Smeče: Stehlík, Satoranský, Kraus – Williams, McCoy, Phillips.