V užším výběru na pozici trenéra slovinské reprezentace byla i velká jména jako kouč Dimitrios Itoudis z CSKA Moskva či legenda Žejlko Obradovič. Nakonec ale padla volba na Sekuliče, jehož jmenování už schválil výkonný výbor slovinské federace.

„Po mnoha rozhovorech s Dimitriosem Itoudisem jsme všichni dospěli k závěru, že navzdory vzájemné touze není v tuto chvíli realistické uzavřít spolupráci. Proto jsme se rozhodli pro Aleksandara Sekuliče, který dobře zná hráče i samotný systém, protože se kolem národního týmu pohybuje mnoho let. Má znalosti, energii a touhu osvědčit se i jako hlavní trenér,“ řekl generální sekretář slovinské federace Rašo Nesterovič.

„Děkuji za důvěru. Vedení národního týmu mé země je velkou ctí a zároveň odpovědností, kterou si uvědomuji. Nemohu se dočkat prvního srazu. Teď mě čeká hodně práce, je třeba složit realizační tým a udělat nominaci na nejbližší kvalifikační okno. Ale moc se na tuto výzvu těším,“ uvedl basketbalový trenér Aleksander Sekulič.

Jeho angažmá u národního týmu nic nemění na jeho působení u nymburských basketbalistů, odkud už dosud odjížděl na srazy národního týmu jako asistent. Nadále bude spolupracovat s hlavním trenérem Orenem Amielem v útoku na sedmnáctý český titul pro Nymburk a ve snaze uspět v Lize mistrů.

„Jsme hrdí na to, že naši trenéři mají úspěchy. Neno Ginzburg je úspěšný s českým národním týmem, Oren Amiel byl zvolen nejlepším trenérem Ligy mistrů a teď se Saša Sekulič stal trenérem úřadujících mistrů Evropy. Držíme palce, ať se mu v nové pozici daří,“ uvedl výkonný ředitel nymburského basketbalového klubu Ondřej Šimeček.

David Šváb