„Tofas si zasloužil vyhrát. To on musel hrát o všechno, měl víc co ztratit a na jeho výkonu to bylo vidět. Předčili nás silou a agresivitou. Výsledkově to tedy nevyšlo, ale celkově jsme ve skupině odvedli dobrou práci. Už jsme v podstatě postoupili minulý týden,“ uvedl po utkání kouč Nymburka Oren Amiel. „Byl to pohledný zápas, ale já mám raději výhry. Soupeř dal spoustu snadných bodů z našich chyb, protože nás předčil agresivitou. Šlapal nám po krku. Od nás to také nebyl nejlepší zápas v obraně, ale když bychom odečetly ty snadné body, tak by to skóre nebylo tak vysoké,“ zhodnotil zápas Amiel.

Agresivita hostujícího mužstva byla naprosto zřetelná. Tofas utáhl šrouby v obraně a dokázal využít některých zbytečných ztrát Nymburka. „Tofas je skvělý tým a to potvrdil. Donutil nás k mnoha chybám. Také jsme zahodili hodně trestných hodů, já sám pět. Měli jsme hrát lépe, více si chránit míč. Ale to napravíme a budeme připraveni na osmifinálovou fázi,“ je přesvědčený Omar Prewitt, hráč Nymburka, který hrál proti svému bývalému trenérovi.

Nymburk sice po většinu utkání vedl, v dramatické koncovce ale byli šťastnější hráči Tofasu. „Dostali jsme strašně moc bodů z rychlého protiútoku po našich ztrátách. Ztráceli jsme míče na perimetru a pak jsou z toho situace dva na jednoho. Kolikrát šli i sami na koš. Pak se s tím těžko něco dělá. Hrálo se hodně rychle, střel bylo více než v jiných zápasech. Je to pro nás velké poučení,“ uvědomil si zkušený nymburský borec Vojtěch Hruban.

Ten ale hlavně ocenil postup do další fáze Ligy mistrů. „Hodnocení skupiny může být jen kladné. Tentokrát jsme sice prohráli, ale zase jsme vyhráli velice těžký zápas u nich a vysoko jsme porazili Dijon. Přestože jdeme z druhého místa, tak může panovat spokojenost. Naučili jsme se hrát spolu, naše hra má hlavu a patu. Takže i v další skupině nemůže být cílem nic jiného než postup,“ věří v další úspěchy Hruban.

Slovo agresivita skloňovali i další hráči. Mezi nimi byl i Petr Benda. „Soupeř nás potrápil svou agresivitou. V průběhu druhé půle vsadil vše na jednu kartu. Začal po nás jezdit i za cenu faulů a vyplatilo se jim to. Nutili nás do ztrát a my z toho dostali asi deset až patnáct bodů. S tolika ztrátami se těžko vyhrává, ale i přesto jsme byli blízko. Ale alespoň neusneme na vavřínech a máme do další fáze na čem pracovat. Musíme se připravit na agresivitu soupeřů, kteří určitě v další fázi budou hrát podobně a budou možná ještě lepší,“ má jasno Benda.

Nymburk se tak i přes porážku může těšit na losování osmifinálových skupin, které mu 2. února určí další tři soupeře, s nimiž bude bojovat o dvě postupová místa na závěrečný turnaj Final 8.

Nymburk - Tofas Bursa 97:103

Nejvíce bodů: Prewitt 24, Hruban 17, Dalton 15, Benda, Harding, Palyza a Obasohan po 8, Zimmerman 6, Tůma 2, Kříž 1 - Zubčič 27, Akoon-Purcell 23, Christon 19, Phillip 16. Fauly: 21:30. TH: 41/31 - 28/19. Trojky: 14:10. Doskoky: 38:33. Čtvrtiny: 30:26, 27:26, 21:27, 19:24.