Turnaje mladších žákyň se zúčastnilo nejlepších osm týmů z celé republiky.

Sadské naděje v prvním zápase porazily družstvo BSK Jičín jasným rozdílem 97:53. Pak přehrály celkem jasně družstvo z Kyjova 91:51 a utkání s BA Sparta mělo rozhodnout o pořadí postupujících. Sadská otočila nepříznivý stav a vyhrála o dva body. „Postoupili jsme tak z prvního místa,“ řekla trenérka sadského oddílu Blanka Žánová.

V cestě do finále stáli Tygři Praha. Holky ze Sadské opět otočily nepříznivý stav ve svůj prospěch a mohly se radovat nejen z vítězství, ale především z postupu do finále mistrovství republiky.

Finále kopírovalo několik minulých „republik“ s domácími lvicemi z Hradce Králové. „Na nás bohužel dolehla únava z předchozích zápasů a také důležitost tohoto utkání. Nakonec jsme podlehli Hradci o osm bodů 86:78,“ uvedla Žánová.

Mladší žákyně vybojovaly krásné druhé místo a získaly stříbrné medaile.

Do All – Stars turnaje byla zvolena Emma Franková a MVP celého turnaje byla Dominika Paurová.

Celou sbírku Vos zkompletovaly v Ostravě mladší minižákyně. Ty prošly skupinou bez ztráty bodu a porazily USK 61:21 a Karlovy Vary 79:15.

Ve čtvrtfinále je čekala velká bitva se silným Jičínem, který má vysoké a vyspělé hráčky, hrající o dvě kategorie výš. Po celý zápas byl rozdíl ve skóre minimální, výsledek byl nakonec velmi „ubojovaný“ a příznivější pro Vosy – 51:45. V semifinále čekal na Sadskou největší favorit mistrovství – Hradecké lvice.

Vosy zápas rozehrály famózně a za stavu 15:0 donutili soupeře k time-outu. Pak se hra vyrovnala. Ve druhé části nastoupil Hradec s pozdější MVP turnaje, dcerou naší slavné reprezentantky Evy Němcové – Horákové. Atleticky a hlavně výškově výborně vybavená hráčka vzala na sebe odpovědnost za výsledek. „Prohra nás nasměrovala do utkání o třetí místo proti Spartě. Působili jsme kompaktnějším dojmem. A dalším naším spoluhráčem byla obrovská vůle po vítězství. Hnáni rodiči i ostatními týmy, které nám přišly fandit, jsme na začátku odhodili nervozitu a hnáni neúnavnou Niki Kvízovou vstoupili rázně do utkání. Od první čtvrtiny jsme udržovali mírné vedení a to jsme uhájili až do konce. Výhra o dvanáct bodů nám zaručila bronz. Střelcem týmu se stala Markéta Burešová, nejužitečnější a nejlepší hráčkou Markéta Palánová a Pavlína Paurová. Do All Star turnaje byla po zásluze vybrána Nikola Kvízová, která byla v nejlepší pětce jedinou mladší hráčkou. Její přehled a bojovnost ve všech utkáních byly ale pro ostatní trenéry jasným signálem pro zařazení mezi TOP hráčky,“ byla spokojená trenérka Sadské.