1. zápas

Nymburk – USK 100:78

Zatímco hráči USK si účast ve čtvrtfinále museli vybojovat v předkole, kde po dvou výhrách vyřadili Brno, Nymburk měl desetidenní pauzu.

Větší rozehranost USK byla znát, zatímco Nymburk za první čtyři minuty dal jediný koš. Pak ale přece jen začali domácí potvrzovat roli favorita.

Nymburk držel zejména Jaromír Bohačík, který dal většinu ze svých 19 bodů v první půli. Poslední pětiminutovka už byla plně v režii Nymburka a to zejména zásluhou Tomáše Vyorala a Vojty Hrubana.

„Musím složit poklonu soupeři a trenérovi Repešovi za to, jak zápas odehráli. Hráli téměř perfektně. Lidé se mi často smějí, že říkám, že není lehkých zápasů. Od NBA po mládež je třeba ke každému utkání přistupovat s pokorou a maximálně připravený. Teď se to potvrdilo,“ uvedl po utkání Oren Amiel, trenér Nymburka.

„Po té delší pauze, jakou jsme teď měli, je to vždy o nás, jak k utkání přistoupíme. USK hrálo dobře a my neuměli odpovědět tak, jak bychom chtěli. Musíme se na to zaměřit. Budeme mít před dalším zápasem dost času si ukázat, co jsme dělali špatně a co dobře. Nechali jsme chytnout jejich střelce. Michal Mareš dal přes dvacet bodů. Když chytí slinu, tak je hodně nebezpečný, protože má hodně rychlou střelbu. Ten se pak těžko zastavuje. Naše střelecká potence naopak až na závěr nebyla taková, ale to se stává. Hořkou pilulku po dlouhém volnu jsme si snad už spolkli a zítra to bude ve větší pohodě,“ hodnotil první střetnutí domácí basketbalista Jaromír Bohačík.

2. zápas

Nymburk – USK 95:58

Domácí zvládli i druhé čtvrtfinále. Zatímco v neděli kladli Pražané na palubovce českého mistra velký odpor, ve druhém utkání nedovolil Nymburk větší komplikace a už od první čtvrtiny si držel dvouciferný náskok.

Domácím stále chyběli Michael Myers s poraněným kotníkem a nemocný Pavel Pumprla. Ještě více oslabení hosté z Prahy postrádali oproti neděli i Marka Stevanoviče.

„Je to hodně o naší obraně. Musíme se snažit ještě lépe plnit pokyny našeho trenéra. Hodně mě nabudil souboj s Vukosavljevičem. Je to bojovník a jejich důležitá postava. Hraje hodně tvrdě a já se mu v tom snažil vyrovnat a dodat týmu energii. Docela mě to bavilo. Prohodili jsme spolu pár slov, bylo to vyhecované. Ale tým je důležitější než jeden z nás, takže jsme se museli kontrolovat. Tohle ale přesně potřebujeme, aby nás soupeř ještě více namotivoval a hrál s námi tvrdě. My chceme titul a dostat ze sebe to nejlepší je k tomu klíčem,“ vyprávěl po ihned utkání nymburský basketbalista Alex Davis.

„Moje hodnocení bude podobné jako po prvním duelu. USK má své problémy se zraněními, přesto se snaží bojovat. A to je na nich sympatické a je to třeba ocenit. My po té delší pauze ještě nejsme v takovém rytmu, v jakém bychom chtěli být, ale brzy se do něj dostaneme, o to nemám strach,“ řekl po druhém čtvrtfinálovém zápase kormidelník nymburského mužstva Oren Amiel.

(tz)