NYMBURK – PROSTĚJOV 83:75

Košíkáři Nymburka sice zvítězili, ale neměli to rozhodně snadné. Téměř po celý zápas prohrávali. Povedlo se jim ale zabrat v závěrečné desetiminutovce, ve které zcela zvrátili vývoj skóre.

„Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme v herním útlumu. Nevím, jestli jsme si v tomto utkání výhru zasloužili, ale nebylo to zase tak špatné jako proti Děčínu," uvedl po utkání Petr Benda, nymburský hráč. „Celý zápas jsme bojovali, ale v útoku jsme dělali zbytečné chyby. I když jsme moc chtěli, moc nám to nešlo. Na konci se to obrátilo v náš prospěch a za to můžeme být rádi. A můžeme se od toho odrazit k dalším zápasům," řekl Benda.

Nymburk prohrával v průběhu zápasu už o deset bodů, ale nevzdal se. Nakonec zvítězil. „Nevybodli jsme se na to už v polovině a stále jsme doufali v to, že by to mohlo být lepší," vyprávěl nymburský hráč.

Hodně rozladěný byl po utkání hostující borec Radek Nečas, který v Nymburce strávil několik sezon. Nyní byl na opačné straně. „Myslím si, že jsme nechtěli vyhrát," byl nasupěný Nečas. „Celou dobu jsme hráli výborně a pak jsme měli naděláno v kalhotách. Měli jsme jednu z největších šancí porazit Nymburk na jeho palubovce, což by se cenilo daleko víc a nám by to určitě pomohlo v boji o druhou příčku. Ale nestalo se," litoval Nečas. „Na jednu stranu se nemáme za co stydět, když jsme v Nymburce prohráli o osm bodů, ale s tím, co Nymburk předváděl, si nezasloužil vyhrát. My jsme to nedokázali využít," byl naštvaný prostějovský hráč. „Celý zápas jsme byli lepším týmem, ale poslední čtyři minuty jsme hodně kazili, byly tam ztráty. Zápas se mi hodnotí hodně špatně, pro nás je to velká škoda," dodal Nečas.