„Výhra s Bambergem po povedeném zápase ve Španělsku by nám dala trochu zapomenout na nešťastný vstup do soutěže,“ hledí s optimismem dál kapitán Nymburských Pavel Pumprla.

Oba dva týmy v minulém kole odehrály těsné zápasy a oba po nich jsou v rozdílném rozpoložení. Bamberg prohrál doma o tři body s Jeruzalémem, Nymburk na palubovce španělské Fuenlabrady o bod vyhrál.

Liga mistrů
Nymburk – Bamberg
úterý 20. listopadu 2018
hala Královka Praha
18.30 hodin

Zápas s Bambergem však určitě nebude jednoduchý, konečně žádný zápas v Lize mistrů není snadný, zvlášť ve skupině, kterou domácí multimistr má.

Brose Baskets Bamberg je tým, který má tradici. V posledních devíti letech se stal sedmkrát mistrem Německa a od roku 2004 hrál v Evropě buď Euroligu nebo Eurocup. V Lize mistrů je „nováčkem“, ale hodně zkušeným na evropských palubovkách, možná nejzkušenějším ve skupině. V posledních dvou letech se Bamberg v Eurolize příliš neprosadil a skončil dvakrát na třináctém místě. V uplynulé sezoně po čtvrtém místě v dlouhodobé části (22-12) mu cestu do finále zatarasil v semifinále budoucí mistr z Mnichova.

„Jejich ústup z úplného čela Bundesligy z nich nedělá snazšího soupeře. Stále mají kvalitní kádr prošpikovaný, jak už je v Německu zvykem, mnoha Američany a cizinci vůbec. Jejich hra bude klást na naši činnost v obraně velké nároky. My jsme si ale v posledních zápasech dokázali, že naše obrana umí být opravdu účinná,“ hýří optimismem Pavel Pumprla.

Trochu proti domácímu Nymburku však stojí fakt, že zápas proti Bambergu odehraje v pražském azylu na Královce, kam jim některé zápasy přikázalo vedení BCL odehrát. „Královka není zcela naše domácí palubovka, ale já věřím, že se hala zaplní diváky tak, abychom to na kulise z hlediště vůbec nepoznali. Myslím, že jsme všem ukázali při zápase proti AEK, že se nebudou fanoušci nudit,“ pozval diváky Pavel Pumprla. Atmosféře v hale určitě přidá i předpokládaná konfrontace v hledišti. Do Prahy totiž míří více než stohlavý podpůrný tým z Bavorska. I z toho se dá vyčíst, jak je pro Bamberg důležité nadcházející utkání. 

Tomáš Laš