Pro svůj slavnostní den si poděbradští košíkáři vybrali sportovní areál na Ostende, který je jejich současným domovem a kde se velká část poděbradské basketbalové historie odehrála.

„Do oslav se zapojila všechna družstva basketbalového klubu. Už v dopoledních hodinách odstartovala série přátelských utkání, ve kterém se představili regionální soupeři z Peček, Sadské a Nymburka," uvedl po akci Tomáš Hercik, člen poděbradského oddílu a trenér.

Vrcholem oslav byla utkání staré gardy a mužů. Stará garda Poděbrad sehrála exhibiční utkání, ve kterém se představily významné postavy historie jako Roman Kloubec, Karel Třešňák, Jiří Kuba, Jaroslav Prchal a další. Tým mužů si pro svůj zápas pozval vybranou společnost, ve které nechyběl bývalý kapitán českého národního týmu Ladislav Sokolovský, reprezentanti Pavel Staněk a Aleš Chán, bývalí nebo současní ligisté Ladislav Horák, Jan Malík, Uroš Benáček a Jan Sukup. Exhibice, během níž se oba týmy výrazně promíchaly, skončila symbolickou remízou.

Poděbradský basketbal nezapomíná ani na osobnosti své historie. Už v loňském roce ocenil klub sedm hráčů, trenérů a činovníků, kteří se stali čestnými členy. V letošním roce udělil klub Basket Poděbrady čestné členství Janě Peťové, Vladimíru Hlavičkovi, Nadě Vávrové, Lídě Přerovské, Zdeňku Wagenknechtovi, Miroslavu Potměšilovi, Zdeňku Polákovi, Rudolfu Růžičkovi, Evě Hamplové a Karlu Dobrému. Pamětní vázy z dílny poděbradské sklárny  předal čestným členům starosta města Ladislav Langr.

V rámci Městské sportovní haly BIOS byla také instalována výstava věnovaná historii basketbalu v Poděbradech. K vidění je zde řada trofejí, fotografií a plakátů, které mapují basketbalové dění v Poděbradech od roku 1947.

„Oslav 65 let basketbalu v Poděbradech se zúčastnilo více než šest stovek návštěvníků. Celý slavnostní den vyvrcholil hudebním vystoupením zpěváka a kytaristy Honzy Ponocného, alias Circus Ponorka a také formace Xanadu," řekl na závěr Tomáš Hercik.