Ústí se drželo do konce prvního poločasu, kdy prohrávalo jen o pět bodů. Po změně stran hosté zabrali a náskok navýšili až na jednadvacet bodů. Pak v klidu dokráčeli k jednadvacátému vítězství v nejvyšší soutěži.

„Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe a to byl důvod, proč se domácí tak dlouho drželi. My jsme pak zagresivnili obranu, dali jsme lehké koše a zvrátili jsme vítězství na svoji stranu,“ hodnotil utkání Kooperativa NBL nymburský basketbalista Martin Kříž.

Opava prohrála první utkání čtvrtfinále, šanci neměla ani na palubovce českého mistra. Už první čtvrtinu vyhráli domácí košíkáři 32:16. „Zápas se od začátku vyvíjel tak, jak jsme chtěli. Dokázali jsme se už v první čtvrtině odtrhnout na dvacet bodů. Takže zápas byl v naší režii,“ hodnotil vystoupení nymburského celku hráč Martin Kolář. „Jediné, s čím jsme měli problém, byla jejich zóna, kde jsme nehráli nejlépe. Ukázalo se, že jsme lepší tým. Také nám to tam padalo z dálky, na to si nemůžeme stěžovat,“ usmál se Martin Kolář.